Noi suntem
SINDICATUL ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR JUDEȚUL HUNEDOARA

Agenda

11.11.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

11.11.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

11.11.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.11.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

10.11.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

13.10.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.09.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.09.2021
Conferința de alegeri a Uniunii Județene C.N.S.L.R. Frăția - Filiala Hunedoara

08.09.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

31.08.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

08.07.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

30.06.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

30.06.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

27.05.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

21.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

12.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

21.04.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

31.03.2021
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.03.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

18.03.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

10.03.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.02.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.02.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

05.02.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

27.01.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

19.01.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

19.01.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.01.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

06.01.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

16.12.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

16.12.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

10.12.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

09.12.2020
Ședința C.L.D.P.S. Hunedoara

09.12.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

28.10.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.10.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

01.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

30.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

09-10.09.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

02.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

01.09.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

01.09.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

31.08.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

16.08.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.08.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

08.07.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

23.06.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

28.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

27.05.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

07.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara

28.04.2020
Finalizarea lucrărilor Conferinței anuale a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

26.02.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.02.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

14.02.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.02.2020
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

05.02.2020
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

29.01.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.12.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.11.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

19.06.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

29.05.2019
Conferința de alegeri S.I.P. județul Hunedoara

15.05.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

17.04.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.04.2019
Alegeri în organizații de zonă ale S.I.P. Județul Hunedoara: Lupeni, Vulcan, Uricani

27.03.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

27.03.2019
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

27.02.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara



Actualitate

Protestele în educație continuă

13.01.2022

image/jpeg, 394779 octeți

Federația Sindicatelor din Educație „SPIRU HARET”, Federația Sindicatelor Libere din Învățământ și Federația Națională Sindicală „Alma Mater“, în numele celor peste 300.000 de salariați din învățământ ale căror drepturi și interese le reprezintă, constatând că actualul Guvern continuă politica de a desconsidera salariații din învățământ, au decis continuarea protestelor.

 

Astfel, azi, 13 ianuarie 2022, începând cu ora 10.00, 100 de membri au protestat în Piața Victoriei, iar, de la ora 11.30, au fost pichetate sediile principalelor partide politice – PSD și PNL, unde au fost depuse și adrese cu solicitările sindicale (acestea pot fi descărcate prin intermediul link-urilor de mai jos).

 

Protestul și pichetările din această zi sunt o nouă etapă în calendarul acțiunilor de protest pe care organizațiile sindicale din educație le-au demarat în luna decembrie.

 

Important

Grevă de avertisment

15.01.2022

image/jpeg, 829718 octeți

Federația Sindicatelor din Educație „SPIRU HARET” și Federația Sindicatelor Libere din Învățământ – organizații reprezentative la nivel de sector de activitate învățământ preuniversitar – au hotărât, în baza rezultatelor referendumului desfășurat în perioada 17 decembrie 2021 – 14 ianuarie 2022, declanșarea GREVEI DE AVERTISMENT miercuri, 19 ianuarie 2022, cu încetarea lucrului în unitățile și instituțiile de învățământ unde există membri de sindicat ai F.S.E. „SPIRU HARET” și F.S.L.I., în intervalul orar 11:00-13:00.

 

Protestul membrilor celor două organizații sindicale este cauzat de refuzul guvernanților de a purta negocieri cu reprezentanții federațiilor sindicale din educație și de a adopta măsuri concrete pentru:

1.    ACORDAREA, încă de la începutul anului 2022, a salariilor de bază prevăzute de anexele la Legea-cadru nr. 153/2017 pentru personalul din învățământ (cadre didactice, personal didactic auxiliar și nedidactic);

2.    ALOCAREA procentului de 6% din P.I.B. pentru finanțarea educației;

3.    ADOPTAREA UNEI MĂSURI LEGISLATIVE DE NATURĂ REPARATORIE, prin care întregul personal didactic să beneficieze de calculul și plata corecte ale drepturilor salariale cuvenite conform tranșelor de vechime în învățământ (de la data de 01.09.2017), respectiv ale drepturilor reglementate ca majorări/creșteri salariale (începând cu 01.01.2019), potrivit Legii-cadru nr. 153/2017;

4.    ACORDAREA SPORURILOR PENTRU CONDIȚII DE MUNCĂ prevăzute de Regulamentele emise în baza Legii-cadru nr. 153/2017;

5.    PLATA ORELOR SUPLIMENTARE pentru munca prestată de personalul didactic auxiliar și nedidactic peste timpul normal de muncă;

6.    SUPLIMENTAREA NUMĂRULUI DE POSTURI DIDACTICE AUXILIARE ȘI NEDIDACTICE necesare pentru ca unitățile de învățământ să își desfășoare activitatea în condiții cât mai bune.

 

Menționăm că aproximativ 100 de membri ai celor două federații, precum și ai FNS „ALMA MATER“, au pichetat joi, 13.01.2022, sediile Guvernului, Partidului Social Democrat și Partidului Național Liberal. Acesta a fost cel de-al 4-lea pichet organizat în fața Guvernului. La acestea se adaugă peste 20 de proteste organizate de sindicatele teritoriale afiliate celor două federații.

 

Atașate acestui articol, se regăsesc următoarele documente:

Circulara F.S.E. „Spiru Haret” către lideri și membrii de sindicat
Notificare către unitățile de învățământ privind greva de avertisment
Mesaj către prim-ministru
Mesaj către parlamentari
Afiș – revendicări
Afiș „Pauza de educație” – negru
Afiș „Pauza de educație” – roșu
Afiș „Îngropați EDUCAȚIA, îngropați ROMÂNIA” – negru
Afiș „Dați (un) LIKE Guvernului!” – negru 
Afiș „Dați (un) LIKE Guvernului!” – roșu
Afiș „Cum arată astăzi ȘCOALA, așa a arăta mâine ȚARA” – negru
Afiș „Cum arată astăzi ȘCOALA, așa a arăta mâine ȚARA” – roșu  

 

Informații detaliate privind derularea acțiunilor s-au transmis liderilor de sindicat din unitățile de învățământ.

 

Eveniment

Ședința C.A. al I.S.J. Hunedoara

06.01.2022

image/jpeg, 10095 octeți

Joi, 6 ianuarie a.c., a avut loc ședința de lucru a Consiliului de Administrație al Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara.

 

Pe ordinea de zi au fost înscrise următoarele probleme: 
I.    Avizarea detașărilor în interesul învățământului a directorilor și directorilor adjunct 
II.    Acordare calificative TESA
III.    Solicitări de la unități de învățământ
IV.    Diverse

 

În cadrul ședinței au fost luate următoarele hotărâri: 

 

I.    Se aprobă detașările în interesul învățământului pentru funcțiile de director și director adjunct pe funcții vacante, conform Anexei 1.

 

II.    Se aprobă calificativele personalului TESA din cadrul I.S.J. Hunedoara, conform Anexei 2.

 

III.    Solicitări din partea unităților de învățământ, după cum urmează:
1.    Se acordă aviz organizare concurs ocupare posturi, conform Anexei 3.

 

IV.    Diverse:
1.    Se aprobă promovarea în grad profesional I A pentru 2 angajați pe funcții contractuale din cadrul I.S.J. Hunedoara, începând cu data de 01.01.2022.
2.    Se acordă aviz pentru eliberarea duplicatelor actelor de studii: Colegiul Național „Iancu de Hunedoara” Hunedoara – certificat calificare N5, promoția 2017.
3.    Se prezintă noutățile legislative, conform anexei.
4.    Se prezintă situația grupului țintă în proiectul CRED.

 

Anexele la ce se face referire în articol sunt postate la rubrica ISJ HUNEDOARA–CONSILIUL DE ADMINISTRATIE.

 

14.07.2021
18.03.2021
02.03.2021
Ședințe ale Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara


Data articolului: 02.05.2020
Data ultimei actualizări: 16.01.2022
Numărul de vizualizări: 2944


În conformitate cu prevederile statutare, Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara este organul de conducere colectivă al sindicatului între două sesiuni ordinare ale Conferinței Județene S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Este format din liderii sindicali ai tuturor structurilor organizatorice (grupelor sindicale) ale S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Incluzând toți liderii grupelor sindicale din unitățile de învățământ, Consiliul Liderilor se constituie într-un organ de conducere de largă reprezentare, dar și într-un forum în care sunt prezentate, dezbătute și analizate problemele concrete cu care se confruntă membrii de sindicat.

 

Consiliul Liderilor se întrunește în ședințe ordinare o dată la trei luni sau în ședințe extraordinare ori de câte ori este nevoie.

 


2021
1 activități
2020
2 activități
2019
2 activități
2018
3 activități
2017
4 activități
2016
4 activități
2014
2 activități


Componența Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

 

Zona DEVA

Lider de zonă:

Amina Mitrofan

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 7

Jula Maria Mihaela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1

Petraș Adriana Violeta

Grădinița cu Program Normal Nr. 3

Papuc Amalia Cristina

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Dragoș Marcela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 6

Popa Lidia Adina

Școala Gimnazială „Andrei Șaguna”

Bolca Lăcrimioara Titiana

Liceul de Arte „Sigismund Toduță”

Dănuț Luiza Maria

Școala Gimnazială „L. Blaga”

Mitrofan Amina Marilena

Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria”

Ticula Daniela Ioana

Colegiul Național „Decebal”

Hendrea Cosmin

Liceul Tehnologic „D. Hurmuzescu”

Ionescu Gabriela

Școala Gimnazială „Andrei Mureșanu”

Praporgescu Sergiu Aurel

Școala Gimnazială „Octavian Goga”

Șufană Talida Teodora

Liceul Tehnologic „Transilvania”

Moldovan Ovidiu Nicolae

Liceul cu Program Sportiv „Cetate”

Iclozan Gheorghe

Liceul Tehnologic „Grigore Moisil”

Blănaru Emanuel

Liceul Teoretic „Teglaș Gabor”

Reiss Elisabeta

Palatul Copiilor

Biji Marius Liviu

Casa Corpului Didactic

Tirea Raluca Ana

C.J.R.A.E. Hunedoara

Crăciun Gabriela

I.S.J. Hunedoara

Nistor Ion

S.I.P. Hunedoara

Prodan Cosmin Adrian

 

 

Zona HUNEDOARA

Lider de zonă:

Colhon Vasilica

Grădinița „Dumbrava Minunată”

Neag Elena

Grădinița P.N. Nr. 1 + P.P. „Zori de zi”

Neag Elena

Grădinița P.P. „Prichindelul” + PN nr. 5

Miron Emilia

Grădinița P.N. „Floarea soarelui”

Bade Angela

Grădinița P.P Nr. 1 Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.N. Nr. 4 Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.N. Nr. 6 Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.P. „Piticot” Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.P. Nr. 5 + PP „Licurici”

Roibu Olga Maria

Liceul Tehnologic „Matei Corvin”

Stănescu Luminiŧa

Școala Gimnazială Nr. 6

Fontanela Gabriela

Colegiul Economic „Emanuil Gojdu”

Popa Raul

Școala Gimnazială Nr. 3

Colhon Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 7 și 8

Sas Cristina Maria

Liceul Tehnologic „Constantin Bursan”

Herepean Nicu

Bogdan Gabriela

Școala Generală Nr. 1

Vișovan Loredana Rodica

Liceul Teoretic „T. Lalescu”

Troia Venera Floriana

Școala Gimnazială Nr. 2

Oprișan Simona

Colegiul Național „Iancu de Hunedoara”

Trăilă Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Herepean Nicolae

Școala Postliceală Sanitară

Șandra Irina

C.S.E.I. „Rudolf Steiner”

Vlad Olga Liliana

Clubul Copiilor

Șerban Felicia Doina

Clubul Sportiv Școlar

Boca Ioan

Liceul Teoretic Ghelari

Simiuc Adriana Ana

Școala Primară Valea Nandrului

-

Școala Gimnazială Teliucu Inferior

Bosoi Ofelia Mariana

Școala Gimnazială Lunca Cernii de Jos

Ordean Dariu Ioan

Școala Primară Lelese

-

Școala Primară Hășdău

-

 

 

Zona PETROȘANI

Lider de zonă:

Hotea Horațiu

Grădinița P.P. Nr. 3

Schneider Mărioara

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Turneanu Cristina

Grădinița P.P. Nr. 2

Bradu Ionela Liliana

Școala Gimnazială „I. G. Duca"

Butuza Luisiana

C.N. de Informatică „C. Sylva"

Hotea Horațiu

Școala Gimnazială „C. Sylva"

Cimpu Gheorghe

Colegiul Național „Mihai Eminescu"

Oprinoc Laurența

Școala Gimnazială "A. Stanca"

Huidu Cristina

Colegiul Economic „Hermes"

Lunel Cristian Florin

Școala Gimnazială Nr. 7

Ciorei Ileana

Liceul Tehnologic „D. Leonida"

Câmpean Gabriela Corina

Școala Gimnazială Nr. 2

Manea Roxana

Clubul Sportiv Școlar

Răducu Gheorghe

Clubul Copiilor Petroșani

Cioc Mihaela

Școala Gimnazială Bănița

Jitea-Nicolae Andreea Simona

Șc. Gim. „Sf. Varvara" Aninoasa

Tomuș Adriana

 

 

Zona ORĂȘTIE

Lider de zonă:

Mustea Mihail Traian

Grădinița cu Program Normal Nr. 1

Bordean Mirela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Cristea Liliana

Liceul Tehnologic „N. Olahus"

Tatu Alina MAria

Școala Gimnazială „Dr. A. Vlad"

Jude Emil

Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu"

Mustea Mihail Traian

Școala Gimnazială „D. Stanca"

Florei Camelia

Lic. Tehn. Agricol „Al. Borza" Geoagiu

Buicescu Anca

Școala Gim. „H. Daicoviciu" Orăștioara de Sus

Nuțiu Cosmin Ioan

Școala Gimnazială Romos

Todor Valentin

Școala Primară Pricaz

Bogdan Eusebiu

Școala Primară Mărtinești

Școala Gim. „C. Daicoviciu" Beriu

Cherecheș Ramona

 

 

Zona HAȚEG

Lider de zonă:

Bratu Victor

Liceul Teoretic „I.C. Brătianu" Hațeg

Bratu Victor

Grădinița P.N. +P.P. Hațeg

Crișan Carmen Liliana

Șoala. Gimnazială „A. Densușianu"

Șăroni Daniela Simona

Școala Gimnazială „O. Densușianu"

Coțolan Camelia Manuela

Școala Gimnazială Petros

Onescu Marinela

Școala Primară General Berthelot

Stoica Irina

Școala Gimnazială Densuș

Ardelean Marcel

Sem. Teologic Liceal Ortodox Prislop

Pop Livia Lia

Școala Gimnazială Pui

Dușan Mariana

Școala Gimnazială Răchitova

Bozdog Ioan

Școala Gimnazială Râu de Mori

Dumulescu Dumitru

Școala Gimnazială Sarmizegetusa

Tonca Argentina Loredana

Școala Gim. Sântămăria Orlea

Cândea Anuța

Școala Gimnazială Sălașu de Sus

Pușcă Patricia

Școala Primară Reea

Popovici Gabriela

Clubul Copiilor Hațeg

Todoran Horea

 

 

Zona BRAD

Lider de zonă:

Țendea Florina

Grădinița P.P. „Floare de colț" Brad

Faur Mihaela

Liceul Teoretic „A. Iancu" Brad

Voronianu Sanda Florina

Șc. Gim. „M. Sântimbreanu" Brad

Duduman Ancuța Camelia

Șc. Gim. „Horea, Cloșca și Crișan"

Țendea Florina Camelia

Șc. Gim. „A. Iancu" Baia de Criș

Stan Codruț

Școala Primară Blăjeni

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „Ion Buteanu" Buceș

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „S. Oprean" Bucureșci

Bușe Dana Cristina

Liceul Tehnologic „Crișan" Crișcior

Botici Mirabela Elena

Școala Gimnazială Luncoiu de Jos

Pleșa Cristian Gabriel

Școala Gim. „Pr. I. Comșa" Ribița

Trifa Letiția

Școala Primară Tomești

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vața de Jos

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vălișoara

împărat Andreea Alexandra

 

 

Zona VULCAN

Lider de zonă:

Stoica Corina Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 4

Lazăr Cristina Zorela

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Nițulete Carmen Florentina

Școala Gimnazială Nr. 6

Tepfenhart Edmond

Liceul Tehnologic „Mihai Viteazu"

Florean Cristian Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Murar Alina

Școala Gimnazială „T. Lucaciu"

Stoica Corina Vasilica

 

 

Zona PETRILA

Lider de zonă:

Stoica Dija Hajnal

Școala Gimnazială „I.D. Sârbu"

Cocotă Mariana

Grădinița P.N. Nr. 1

Bălășoiu Catinca

Școala Gimnazială Nr. 6

Stoica Dija Hajnal

Colegiul Tehnic „C-tin Brâncuși"

Birton Lucian Olimpiu

Școala Gimnazială „Ana Colda"

Șerban Angela

Școala Gimnazială Nr. 5

Văsâi Livia

Grădinița cu Program Normal Nr. 2

Cheptea Liana

Clubul Copiilor

Matei Liliana

 

 

Zona URICANI

Lider de zonă:

Borța Mioara

Liceul Tehnologic „Retezat" Uricani

Borța Maria

Școala Gimnazială Nr. 2 Uricani

Borța Mioara

 

 

Zona LUPENI

Lider de zonă:

Temelescu Adrian

Grădinița P.N. „Lumea Copiilor”

Țermure Angela Daniela

Grădinița P.N. Nr. 1

Cîmpean Rodica

Grădinița P.N. Nr. 2

Radu Roxana Ioana

Liceul Teoretic „Mircea Eliade”

Humiță Vasile

Școala Gimnazială Nr. 1

Temelescu Adrian

Școala Gimnazială Nr. 2

Bozea Violeta

Liceul Tehnologic

Diaconescu Gheorghe

Școala Gimnazială Nr. 3

Chiroșca Simona Camelia

 

 

Zona SIMERIA

Lider de zonă:

Vinczi Gavril Robert

Liceul Tehnologic T.F. „A. Saligny"

Vinczi Gavril Robert

Grădinița cu Program Normal

Agriștean Aurora

Grădinița „Căsuța piticilor"

Damian Cecilia Eligia

Grădinița cu Program Prelungit

Lugojan Dorina

Școala Gimnazială „S. Toduță"

Bălțat Doina

C.P.C. Simeria

Stan Loredana

Școala Gimnazială Băcia

Vană Mariana

Școala Gimnazială Rapoltu Mare

Boticiu Georgeta

 

 

Zona RURALĂ

Lider de zonă:

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Băița

Stoica Lucia Constanța

Școala Gimnazială „N. Tic" Brănișca

Oprea Simona Adriana

Școala Primară Burjuc

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Certeju de Sus

Mârza Carmen Lăcrămioara

Școala Gimnazială Dobra

Pîs Geanina Adela

Școala Gimnazială Gurasada

Todea Magdalena

Școala Gimnazială Hărău

Szoke Eva Hajnalka

Liceul Teoretic „S. Dragomir” Ilia

Coste Sanda Loredana

Școala Gimnazială Ohaba

SeleȘan Călin Livius

Școala Gimnazială Șoimuș

Prunean Didona

Școala Gimnazială Vețel

Josan Paula Camelia

Școala Gimnazială Visca

Bedea Simona Florica

Școala Gimnazială Zam

Cioară Aniela

 

 

Zona CăLAN

Lider de zonă:

Gașpari Karoly Anton

Liceul Tehnologic „O. Densușianu"

Chivu Rodica

Grădinița „Voinicelul"

Anghel Irina

Școala Gimnazială Călan

Gașpari Karoly Anton

Școala Gimnazială Bretea Română

Teacă Mihaela

Școala Gimnazială Boșorod

Grecu Ofelia

 

 

 





Copyright (c) 2002-2020 SIP Hunedoara