Noi suntem
SINDICATUL ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR JUDEȚUL HUNEDOARA

Agenda

14.09.2021
Consiliul Liderilor Federației Sindicatelor din Educație „Spiru Haret” - on line

10.09.2021
Conferința de alegeri a Uniunii Județene C.N.S.L.R. Frăția - Filiala Hunedoara - sediul I.S.J. Hunedoara, sala „Spiru Haret”

08.09.2021
Comitetul de supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara - sediul I.S.J. Hunedoara, sala „Spiru Haret”

31.08.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara - sediul Prefecturii Hunedoara

08.07.2021
Consiliul Liderilor Federației Sindicatelor din Educație „Spiru Haret” - on line

30.06.2021
Comitetul de supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

30.06.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

27.05.2021
Comitetul de supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - on line

26.05.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - on line

21.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara - sediul I.S.J. Hunedoara

12.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara - sediul I.S.J. Hunedoara

21.04.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

31.03.2021
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - on line

24.03.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

18.03.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - on line

10.03.2021
Comitetul de supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - on line

24.02.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

10.02.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara - Prefectura Hunedoara

05.02.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - on line

27.01.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social Județul Hunedoara

19.01.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

19.01.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.01.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret” - on line

06.01.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara - on line

16.12.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

16.12.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

10.12.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - on line

09.12.2020
Ședința C.L.D.P.S. Hunedoara - on line

09.12.2020
Comitetul de Supraveghere C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

28.10.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.10.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

01.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

30.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

09-10.09.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

02.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

01.09.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

01.09.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

31.08.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

16.08.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.08.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

08.07.2020
Comitetul de Supraveghere C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

23.06.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

28.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

27.05.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

07.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

28.04.2020
Finalizarea lucrărilor Conferinței anuale a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Comitetul de Supraveghere C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

26.02.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.02.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

14.02.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.02.2020
Comisia paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

05.02.2020
Comisia de dialog social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

29.01.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.12.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.11.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

19.06.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

29.05.2019
Conferința de alegeri S.I.P. județul Hunedoara

15.05.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

17.04.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.04.2019
Alegeri în organizații de zonă ale S.I.P. Județul Hunedoara: Lupeni, Vulcan, Uricani

27.03.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

27.03.2019
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. județul Hunedoara

27.02.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara



Actualitate

Eliberarea atestatelor de formare continuă

21.09.2021

image/jpeg, 48986 octeți

Au fost definitivate atestatele de formare continuă pentru cursanții care au parcurs programul de formare „Întotdeauna caracterul” în perioada septembrie 2019 – iulie 2020, în format față în față

 

Atestatele au valoare de acte de studii și pot fi eliberate doar titularului.

 

Ele pot fi ridicate de la sediul S.I.P. Județul Hunedoara situat în Deva, strada Gheorghe Barițiu nr. 2a, mansardă, după următorul program: marți, miercuri și joi între orele 10:00 și 16:00.

 

Pentru colegii care au parcurs cursul începând din septembrie 2020, în format on line, atestatele sunt în curs de realizare.

 

Important

Concursul pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct din unitățile de învățământ preuniversitar (2)

17.09.2021

image/png, 11304 octeți

Ministerul Educației Naționale a aprobat Metodologia privind organizarea și desfășurarea concursului pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct din unitățile de învățământ preuniversitar. Metodologia a fost aprobată prin Ordinul nr. 4597 din 06 august 2021.

 

Concursul pentru ocuparea posturilor menționate se va organiza în perioada septembrie – decembrie 2021.

 

Pentru a veni în sprijinul colegilor care doresc să se înscrie la concursul pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct din unitățile de învățământ, la rubrica JURIDIC-LEGISLAȚIE-RAPORTURI DE MUNCĂ au fost postate mai multe materiale de interes.

 

Alte detalii aici: https://nou.siphd.ro/index.php?a=2433&q=3&r=28&e=2021.

 

Probele concursului:

 

a)proba scrisă - rezolvarea de către candidați, în maximum 120 de minute, a unui test standardizat cu 50 de itemi, cu un singur răspuns corect, prin care se evaluează capacități și competențe relevante pentru activitatea de management educațional: 

- capacități cognitive;

- competențe de management și leadership.

b)Interviu cu durata de 60 de minute pentru fiecare candidat, în cadrul căruia se evaluează:

- competențele de management strategic, operațional și de comunicare, prin prezentarea unei strategii de dezvoltare a unității de învățământ pentru care candidează;

- abilitățile de rezolvare a unor situații-problemă, prin raportare la contextul și specificul unității de învățământ pentru care candidează;

- competențele digitale, pe baza utilizării calculatorului.

 

Calendarul concursului:

 

14 septembrie

Anunțarea concursului (publicarea funcțiilor vacante pentru care se organizează concursul) Constituirea comisiei naționale, a comisiilor de organizare la nivel județean și a comisiilor de evaluare a documentelor de înscriere

 

15-26 septembrie

Depunerea dosarelor de înscriere la proba scrisă pe platforma informatică dedicată

 

27-29 septembrie

Evaluarea dosarelor de înscriere

 

30 septembrie

Afișarea listei candidaților admiși la evaluarea dosarelor

 

1 octombrie

Depunerea solicitărilor de analiză a cauzelor și remedierea eventualelor erori la etapa de înscriere în platforma informatică

 

4-6 octombrie

Remedierea eventualelor erori la etapa de înscriere

 

7 octombrie

Afișarea listei candidaților admiși la evaluarea dosarelor

 

8 octombrie

Stabilirea centrelor speciale de desfășurare a probei scrise

 

13 octombrie

Repartizarea candidaților pe centre

 

15 octombrie

Desfășurarea probei scrise

 

15 octombrie

Afișarea rezultatelor la proba scrisă

 

15-17 octombrie

Depunerea contestațiilor la proba scrisă

 

18-20 octombrie

Soluționarea contestațiilor la proba scrisă

 

20 octombrie

Afișarea rezultatelor finale la proba scrisă

 

21-27 octombrie

Înregistrarea opțiunilor candidaților pentru unitatea la care candidează și, în funcție de opțiune, depunerea documentelor pentru unitățile de învățământ care necesită avize suplimentare, conform art. 8 alin. (1) lit. n) din metodologie

 

28-29 octombrie

Transmiterea solicitărilor de desemnare a membrilor comisiilor de interviu din partea consiliilor profesorale, autorităților locale și companiilor/universităților

 

1-10 noiembrie

Constituirea comisiilor pentru proba de interviu

 

12 noiembrie

Publicarea graficului de desfășurare a interviurilor

 

15 noiembrie - 8 decembrie       

Desfășurarea probei de interviu

 

16 noiembrie - 10 decembrie     

Depunerea și soluționarea contestațiilor la proba de interviu

 

13 decembrie

Exprimarea opțiunilor candidaților declarați admiși pentru mai multe funcții/unități de învățământ

 

17 decembrie

Validarea rezultatelor finale

 

20-22 decembrie

Emiterea deciziilor de numire (cu aplicare de la 10 ianuarie 2022)

 

Eveniment

Ședința C.A. al I.S.J. Hunedoara

16.09.2021

image/png, 1936103 octeți

Joi, 16 septembrie a.c., a avut loc ședința de lucru a Consiliului de Administrație al Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara.

 

Pe ordinea de zi au fost înscrise următoarele probleme: 
I.    Solicitări de la unități de învățământ 
II.    Diverse

 

În cadrul ședinței au fost luate următoarele hotărâri: 

 

I.    Solicitări din partea unităților de învățământ, după cum urmează:
1.    Se acordă aviz organizare concursuri de ocupare a posturilor/suplimentare, transformare posturi, conform Anexei 1;
2.    Liceul Tehnologic „Alexandru Borza” Geoagiu – se respinge 0,5 normă pedagog;
3.    Se aprobă solicitările referitoare la modificarea orarului, eliberare acte promoții anterioare, funcționare sub/peste efective, suplimentare plan școlarizare, conform Anexa 2.

 

II.    Diverse:
1.    Se  aprobă lista cu directorii/directorii adjunct/inspectorii școlari care au solicitat plata cu ora, în limita stabilită, conform Anexei 3.
2.    Se amână acordarea dirigenției unui cadru didactic, până la prezentarea unor date suplimentare. 
3.    Se aprobă preluarea creșelor din Municipiul Hunedoara și Orașul Călan și arondarea lor la unități de învățământ.
4.    Se acordă aviz pentru eliberarea duplicatelor actelor de studii:
a.    Liceul Industrial Minier Lupeni – diplomă de bacalaureat, promoția 1986.
5.    Se prezintă cererea unui cadru didactic în vederea pensionării anticipate.
6.    Se aprobă repartizarea sumelor pentru cheltuieli, conform Anexei 4.
7.    Se acordă aviz schimbare de destinație pentru Școala Vorța.

 

Anexele la ce se face referire în articol sunt postate la rubrica ISJ HUNEDOARA–CONSILIUL DE ADMINISTRATIE.

14.07.2021
18.03.2021
02.03.2021
10.09.2020
Membrii S.I.P. Județul Hunedoara
Data articolului: 01.05.2015
Data ultimei actualizări: 22.09.2021
Numărul de vizualizări: 7508


Data de referință: ianuarie 2020
Număr de unități cu personalitate juridică: 111
Număr de salariați: 6.148
Număr de grupe sindicale: 156
Număr de membri de sindicat: 5.131
Grad de sindicalizare: 83,46%

 


Structuri organizatorice de zonă ale S.I.P. Județul Hunedoara

  1. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Deva (S.I.P. Zona Deva);
  2. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Hunedoara (S.I.P. Zona Hunedoara);
  3. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Petroșani (S.I.P. Zona Petroșani);
  4. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Orăștie (S.I.P. Zona Orăștie);
  5. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Hațeg (S.I.P. Zona Hațeg);
  6. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Brad (S.I.P. Zona Brad);
  7. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Vulcan (S.I.P. Zona Vulcan);
  8. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Petrila (S.I.P. Zona Petrila);
  9. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Uricani (S.I.P. Zona Uricani);
  10. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Lupeni (S.I.P. Zona Lupeni);
  11. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Simeria (S.I.P. Zona Simeria);
  12. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Rurală (S.I.P. Zona Rurală);
  13. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Călan (S.I.P. Zona Călan).


 

Grupele sindicale ale S.I.P. Județul Hunedoara


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Deva (22 grupe):

  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 7;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 3;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 6;
  • Școala Gimnazială „Andrei Șaguna”;
  • Liceul de Arte „Sigismund Toduță”;
  • Școala Gimnazială „L. Blaga”;Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria";
  • Colegiul Național „Decebal”;
  • Liceul Tehnologic  „Dragomir Hurmuzescu”;
  • Școala Gimnazială „Andrei Mureșanu”;
  • Școala Gimnazială „Octavian Goga”;
  • Liceul Tehnologic „Transilvania";
  • Liceul cu Program Sportiv ”Cetate”;
  • Liceul Tehnologic „Grigore Moisil";
  • Liceul Teoretic „Teglaș Gabor”;
  • Palatul Copiilor;
  • Casa Corpului Didactic;
  • C.J.R.A.E. Hunedoara;
  • I.S.J. Hunedoara;
  • S.I.P. Hunedoara


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Hunedoara (26 grupe):

  • Grădinița  „Dumbrava Minunată”;
  • Grădinița P.N. Nr. 5 + Grădinița P.P. „Prichindelul”;
  • Grădinița P.N. „Floarea Soarelui”;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 5 + Grădinița „Licurici”;
  • Liceul Tehnologic „Matei Corvin”;
  • Școala Gimnazială  Nr. 6;
  • Colegiul Economic „Emanuil Gojdu”;
  • Școala Gimnazială Nr. 3;
  • Școala Gimnazială  Nr. 7 + Școala Gimnazială  Nr. 8;
  • Liceul Tehnologic „Constantin Bursan”;
  • Școala Gimnazială Nr. 1;
  • Liceul Teoretic „Traian Lalescu”;
  • Școala Gimnazială Nr. 2;
  • Colegiul Național „Iancu de Hunedoara”;
  • Școala Gimnazială Nr. 5;
  • Școala Postliceală Sanitară;
  • C.S.E.I.  „Rudolf Steiner”;
  • Clubul Copiilor;
  • Clubul Sportiv Școlar;
  • Liceul Teoretic Ghelari;
  • Școala Primară Valea Nandrului;
  • Școala Gimnazială Teliucu Inferior;
  • Școala Gimnazială Lunca Cernii de Jos;
  • Școala Primară Lelese;
  • Școala Primară Hășdău.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Petroșani (16 grupe):

  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 3;
  • Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr.2;
  • Școala Gimnazială „I. G. Duca";
  • Colegiul Național de Informatică „C. Sylva”;
  • Școala Gimnazială „Carmen Sylva”;
  • Colegiul Național „Mihai Eminescu";
  • Școala Gimnazială „Avram Stanca”;
  • Colegiul Economic „Hermes";
  • Școala Gimnazială  Nr. 7;
  • Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida”;
  • Școala Gimnazială  Nr. 2;
  • Clubul Sportiv Școlar;
  • Clubul Copiilor;
  • Școala Gimnazială Bănița;
  • Șc. Gimnazială „Sf. Varvara” Aninoasa.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Brad (14 grupe):

  • Grădinița „Floare de colț” Brad;
  • Liceul Teoretic „Avram Iancu” Brad;
  • Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu” Brad;
  • Școala Gimnazială „Horea, Cloșca și Crișan”;
  • Școala Gimnazială  „Avram Iancu” Baia de Criș;
  • Școala Primară Blăjeni;
  • Școala Gimnazială „Ion Buteanu” Buceș;
  • Școala Gimnazială „Sabin Oprean" Bucureșci;
  • Liceul Tehnologic „Crișan” Crișcior;
  • Școala Gimnazială Luncoiu de Jos;
  • Școala Gimnazială  „Pr. I. Comșa” Ribița;
  • Școala Primară Tomești;
  • Școala Gimnazială Vața de Jos;
  • Școala Gimnazială Vălișoara.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Orăștie (12 grupe):

  • Grădinița cu Program Normal Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2;
  • Liceul Tehnologic „N. Olahus”;
  • Școala Gimnazială „Dr. A. Vlad”;
  • Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu”;
  • Școala Gimnazială „D. Stanca”;
  • Liceul Tehnologic Agricol "Alexandru  Borza” Geoagiu;
  • Școala Gimnazială „H. Daicoviciu” Orăștioara; 
  • Școala Gimnazială Romos;
  • Școala Primară  Pricaz;
  • Școala Primară Mărtinești;
  • Școala Gimnazială „C. Daicoviciu” Beriu.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Hațeg (16 grupe):

  • Liceul Teoretic „I.C. Brătianu” Hațeg;
  • Grădinița P.N. +P.P. Hațeg;
  • Școala Gimnazială „A. Densușianu”;
  • Școala Gimnazială „O. Densușianu”;
  • Școala Gimnazială Petros-Baru;
  • Școala Primară General Berthelot;
  • Școala Gimnazială Densuș;
  • Seminarul Teologic Liceal Ortodox Prislop;
  • Școala Gimnazială Pui;
  • Școala Gimnazială Răchitova;
  • Școala Gimnazială Râu de Mori;
  • Școala Gimnazială Sarmizegetusa;
  • Școala Gimnazială Sântămăria-Orlea;
  • Școala Primară Sălașu de Sus;
  • Școala Primară Reea;
  • Clubul Copiilor Hațeg.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Rurală (13 grupe):

  • Școala Gimnazială Băița;
  • Școala Gimnazială „N. Tic” Brănișca;
  • Școala Primară Burjuc;
  • Școala Gimnazială Certeju de Sus;
  • Școala Gimnazială Dobra;
  • Școala Gimnazială Gurasada;
  • Școala Gimnazială Hărău;
  • Liceul Teoretic „S. Dragomir” Ilia;
  • Școala Gimnazială Ohaba;
  • Școala Gimnazială Șoimuș;
  • Școala Gimnazială Vețel;
  • Școala Gimnazială Visca;
  • Școala Gimnazială Zam.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Vulcan (6 grupe):

  • Școala Gimnazială Nr. 4;
  • Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1;
  • Școala Gimnazială Nr. 6;
  • Liceul Tehnologic „Mihai Viteazu”;
  • Școala Gimnazială Nr. 5;
  • Școala Gimnazială „Teodora Lucaciu”.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Petrila (8 grupe):

  • Școala Gimnazială „I.D. Sârbu”;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 1;
  • Școala Gimnazială Nr. 6;
  • Colegiul Tehnic „Constantin Brâncuși”;
  • Școala Gimnazială „Ana Colda”;
  • Școala Gimnazială Nr. 5;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 2;
  • Clubul Copiilor.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Lupeni (8 grupe):

  • Grădinița „Lumea Copiilor”;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 2;
  • Liceul Teoretic „Mircea Eliade”;
  • Școala Gimnazială  Nr. 1;
  • Școala Gimnazială  Nr. 2;
  • Liceul Tehnologic Lupeni;
  • Școala Gimnazială Nr. 3;


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Simeria (8 grupe):

  • Liceul Tehnologic T.F. „A. Saligny”;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Simeria;
  • Grădinița „Căsuța piticilor”;
  • Grădinița cu Program Prelungit;
  • Școala Gimnazială „Sigismund Toduță”;
  • Centrul de Pedagogie Curativă Simeria;
  • Școala Gimnazială Băcia;
  • Școala Gimnazială Rapoltu Mare.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Călan (5 grupe):

  • Liceul Tehnologic „O. Densușianu”;
  • Grădinița ”Voinicelul”;
  • Școala Gimnazială Călan;
  • Școala Gimnazială Bretea Română;
  • Școala Gimnazială Boșorod.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Uricani (2 grupe):

  • Liceul Tehnologic „Retezat” Uricani;
  • Școala Gimnazială  Nr. 2 Uricani.

 






Copyright (c) 2002-2020 SIP Hunedoara