Noi suntem
SINDICATUL ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR JUDEȚUL HUNEDOARA

Agenda

14.09.2021
Consiliul Liderilor Federației Sindicatelor din Educație „Spiru Haret” - on line

10.09.2021
Conferința de alegeri a Uniunii Județene C.N.S.L.R. Frăția - Filiala Hunedoara - sediul I.S.J. Hunedoara, sala „Spiru Haret”

08.09.2021
Comitetul de supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara - sediul I.S.J. Hunedoara, sala „Spiru Haret”

31.08.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara - sediul Prefecturii Hunedoara

08.07.2021
Consiliul Liderilor Federației Sindicatelor din Educație „Spiru Haret” - on line

30.06.2021
Comitetul de supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

30.06.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

27.05.2021
Comitetul de supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - on line

26.05.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - on line

21.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara - sediul I.S.J. Hunedoara

12.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara - sediul I.S.J. Hunedoara

21.04.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

31.03.2021
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - on line

24.03.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

18.03.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - on line

10.03.2021
Comitetul de supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara - on line

24.02.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara - Sediul S.I.P. Județul Hunedoara

10.02.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara - Prefectura Hunedoara

05.02.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - on line

27.01.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social Județul Hunedoara

19.01.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

19.01.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.01.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret” - on line

06.01.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara - on line

16.12.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

16.12.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

10.12.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - on line

09.12.2020
Ședința C.L.D.P.S. Hunedoara - on line

09.12.2020
Comitetul de Supraveghere C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

28.10.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.10.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

01.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

30.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

09-10.09.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

02.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

01.09.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

01.09.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

31.08.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

16.08.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.08.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

08.07.2020
Comitetul de Supraveghere C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

23.06.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

28.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

27.05.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

07.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

28.04.2020
Finalizarea lucrărilor Conferinței anuale a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Comitetul de Supraveghere C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

26.02.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.02.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

14.02.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.02.2020
Comisia paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

05.02.2020
Comisia de dialog social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

29.01.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.12.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.11.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

19.06.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

29.05.2019
Conferința de alegeri S.I.P. județul Hunedoara

15.05.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

17.04.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.04.2019
Alegeri în organizații de zonă ale S.I.P. Județul Hunedoara: Lupeni, Vulcan, Uricani

27.03.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

27.03.2019
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. județul Hunedoara

27.02.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara



Actualitate

Comunicat privind testarea obligatorie

16.09.2021

image/png, 109804 octeți

Probabil în conformitate cu o anumită doză de incapacitate administrativă, în ultima perioadă sunt tot mai numeroase vocile din rândurile guvernanților care aduc în discuție ideea introducerii obligativității unei testări periodice contra cost pentru salariații din educație nevaccinați. 

 

Pentru a clarifica lucrurile în acest sens, ținând seama de ignoranța dovedită în ceea ce privește legislația, F.S.E. „Spiru Haret” și Federația Sindicatelor Libere din Învățământ, cele două federații din învățământul preuniversitar, au dat publicității un comunicat de presă cu următorul conținut:

 

Testarea obligatorie a salariaților din învățământ pe banii lor este ilegală!

 

Vom da statul în judecată, dacă guvernanții ne obligă să plătim pentru eșecul lor! 

 

Federația Sindicatelor Libere din Învățământ și Federația Sindicatelor din Educație „SPIRU HARET” – federații sindicale reprezentative la nivel de sector de activitate învățământ preuniversitar – avertizează Guvernul României că va ataca în justiție orice act prin care angajații din învățământ vor fi obligați să se testeze pe banii lor pentru depistarea COVID -19! 

 

Înainte să aplice o astfel de măsură, prin care să oblige angajații din învățământ care nu s-au vaccinat împotriva COVID 19 să-și plătească testele, domnul prim-ministru ar trebui să lectureze Codul Muncii, care, la art. 175 alin (4) prevede că: „Măsurile privind securitatea și sănătatea în muncă nu pot să determine, în niciun caz, obligații financiare pentru salariați“. Ținând cont de acest articol, și nu numai, orice sumă pentru asigurarea sănătății angajatului la locul de muncă trebuie asigurată de angajator. În plus, Guvernul și-a asumat, încă din martie 2021, să vaccineze 70% din populație, cifră care conducea la imunizarea de masă. „Obiectivul nostru este ca până la finalul lui septembrie să vaccinăm 10,4 milioane de români, asta înseamnă 70% din populația activă, ceea ce înseamnă că trecem în partea cealaltă a pandemiei”, declara pe 16 martie a.c. premierul Florin Cîțu. Dacă Guvernul își respecta obiectivul și, prin campaniile publice, determina 70% din populația României să se vaccineze, ajungeam la imunizarea de masă, iar astăzi nu mai eram sub amenințarea acestui val 4. Eșecul guvernanților nu trebuie decontat de angajații din învățământ. 

 

Având în vedere cele prezentate mai sus și ținând cont că peste 60% (193.430 de persoane) dintre angajații din învățământ s-au vaccinat deja, considerăm că orice act normativ prin care se vrea introducerea testării cu plată este atât ilegal, cât și imoral.

 

Important

Concursul pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct din unitățile de învățământ preuniversitar (2)

17.09.2021

image/png, 11304 octeți

Ministerul Educației Naționale a aprobat Metodologia privind organizarea și desfășurarea concursului pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct din unitățile de învățământ preuniversitar. Metodologia a fost aprobată prin Ordinul nr. 4597 din 06 august 2021.

 

Concursul pentru ocuparea posturilor menționate se va organiza în perioada septembrie – decembrie 2021.

 

Pentru a veni în sprijinul colegilor care doresc să se înscrie la concursul pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct din unitățile de învățământ, la rubrica JURIDIC-LEGISLAȚIE-RAPORTURI DE MUNCĂ au fost postate mai multe materiale de interes.

 

Alte detalii aici: https://nou.siphd.ro/index.php?a=2433&q=3&r=28&e=2021.

 

Probele concursului:

 

a)proba scrisă - rezolvarea de către candidați, în maximum 120 de minute, a unui test standardizat cu 50 de itemi, cu un singur răspuns corect, prin care se evaluează capacități și competențe relevante pentru activitatea de management educațional: 

- capacități cognitive;

- competențe de management și leadership.

b)Interviu cu durata de 60 de minute pentru fiecare candidat, în cadrul căruia se evaluează:

- competențele de management strategic, operațional și de comunicare, prin prezentarea unei strategii de dezvoltare a unității de învățământ pentru care candidează;

- abilitățile de rezolvare a unor situații-problemă, prin raportare la contextul și specificul unității de învățământ pentru care candidează;

- competențele digitale, pe baza utilizării calculatorului.

 

Calendarul concursului:

 

14 septembrie

Anunțarea concursului (publicarea funcțiilor vacante pentru care se organizează concursul) Constituirea comisiei naționale, a comisiilor de organizare la nivel județean și a comisiilor de evaluare a documentelor de înscriere

 

15-26 septembrie

Depunerea dosarelor de înscriere la proba scrisă pe platforma informatică dedicată

 

27-29 septembrie

Evaluarea dosarelor de înscriere

 

30 septembrie

Afișarea listei candidaților admiși la evaluarea dosarelor

 

1 octombrie

Depunerea solicitărilor de analiză a cauzelor și remedierea eventualelor erori la etapa de înscriere în platforma informatică

 

4-6 octombrie

Remedierea eventualelor erori la etapa de înscriere

 

7 octombrie

Afișarea listei candidaților admiși la evaluarea dosarelor

 

8 octombrie

Stabilirea centrelor speciale de desfășurare a probei scrise

 

13 octombrie

Repartizarea candidaților pe centre

 

15 octombrie

Desfășurarea probei scrise

 

15 octombrie

Afișarea rezultatelor la proba scrisă

 

15-17 octombrie

Depunerea contestațiilor la proba scrisă

 

18-20 octombrie

Soluționarea contestațiilor la proba scrisă

 

20 octombrie

Afișarea rezultatelor finale la proba scrisă

 

21-27 octombrie

Înregistrarea opțiunilor candidaților pentru unitatea la care candidează și, în funcție de opțiune, depunerea documentelor pentru unitățile de învățământ care necesită avize suplimentare, conform art. 8 alin. (1) lit. n) din metodologie

 

28-29 octombrie

Transmiterea solicitărilor de desemnare a membrilor comisiilor de interviu din partea consiliilor profesorale, autorităților locale și companiilor/universităților

 

1-10 noiembrie

Constituirea comisiilor pentru proba de interviu

 

12 noiembrie

Publicarea graficului de desfășurare a interviurilor

 

15 noiembrie - 8 decembrie       

Desfășurarea probei de interviu

 

16 noiembrie - 10 decembrie     

Depunerea și soluționarea contestațiilor la proba de interviu

 

13 decembrie

Exprimarea opțiunilor candidaților declarați admiși pentru mai multe funcții/unități de învățământ

 

17 decembrie

Validarea rezultatelor finale

 

20-22 decembrie

Emiterea deciziilor de numire (cu aplicare de la 10 ianuarie 2022)

 

Eveniment

Ședința C.A. al I.S.J. Hunedoara

16.09.2021

image/png, 1936103 octeți

Joi, 16 septembrie a.c., a avut loc ședința de lucru a Consiliului de Administrație al Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara.

 

Pe ordinea de zi au fost înscrise următoarele probleme: 
I.    Solicitări de la unități de învățământ 
II.    Diverse

 

În cadrul ședinței au fost luate următoarele hotărâri: 

 

I.    Solicitări din partea unităților de învățământ, după cum urmează:
1.    Se acordă aviz organizare concursuri de ocupare a posturilor/suplimentare, transformare posturi, conform Anexei 1;
2.    Liceul Tehnologic „Alexandru Borza” Geoagiu – se respinge 0,5 normă pedagog;
3.    Se aprobă solicitările referitoare la modificarea orarului, eliberare acte promoții anterioare, funcționare sub/peste efective, suplimentare plan școlarizare, conform Anexa 2.

 

II.    Diverse:
1.    Se  aprobă lista cu directorii/directorii adjunct/inspectorii școlari care au solicitat plata cu ora, în limita stabilită, conform Anexei 3.
2.    Se amână acordarea dirigenției unui cadru didactic, până la prezentarea unor date suplimentare. 
3.    Se aprobă preluarea creșelor din Municipiul Hunedoara și Orașul Călan și arondarea lor la unități de învățământ.
4.    Se acordă aviz pentru eliberarea duplicatelor actelor de studii:
a.    Liceul Industrial Minier Lupeni – diplomă de bacalaureat, promoția 1986.
5.    Se prezintă cererea unui cadru didactic în vederea pensionării anticipate.
6.    Se aprobă repartizarea sumelor pentru cheltuieli, conform Anexei 4.
7.    Se acordă aviz schimbare de destinație pentru Școala Vorța.

 

Anexele la ce se face referire în articol sunt postate la rubrica ISJ HUNEDOARA–CONSILIUL DE ADMINISTRATIE.

14.07.2021
18.03.2021
02.03.2021
10.09.2020
Ședințe ale Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara


Data articolului: 02.05.2020
Data ultimei actualizări: 20.09.2021
Numărul de vizualizări: 2159


În conformitate cu prevederile statutare, Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara este organul de conducere colectivă al sindicatului între două sesiuni ordinare ale Conferinței Județene S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Este format din liderii sindicali ai tuturor structurilor organizatorice (grupelor sindicale) ale S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Incluzând toți liderii grupelor sindicale din unitățile de învățământ, Consiliul Liderilor se constituie într-un organ de conducere de largă reprezentare, dar și într-un forum în care sunt prezentate, dezbătute și analizate problemele concrete cu care se confruntă membrii de sindicat.

 

Consiliul Liderilor se întrunește în ședințe ordinare o dată la trei luni sau în ședințe extraordinare ori de câte ori este nevoie.

 


2021
1 activități
2020
2 activități
2019
2 activități
2018
3 activități
2017
4 activități
2016
4 activități
2014
2 activități


Componența Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

 

Zona DEVA

Lider de zonă:

Amina Mitrofan

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 7

Jula Maria Mihaela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1

Petraș Adriana Violeta

Grădinița cu Program Normal Nr. 3

Papuc Amalia Cristina

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Dragoș Marcela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 6

Popa Lidia Adina

Școala Gimnazială „Andrei Șaguna”

Bolca Lăcrimioara Titiana

Liceul de Arte „Sigismund Toduță”

Dănuț Luiza Maria

Școala Gimnazială „L. Blaga”

Mitrofan Amina Marilena

Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria”

Ticula Daniela Ioana

Colegiul Național „Decebal”

Hendrea Cosmin

Liceul Tehnologic „D. Hurmuzescu”

Ionescu Gabriela

Școala Gimnazială „Andrei Mureșanu”

Praporgescu Sergiu Aurel

Școala Gimnazială „Octavian Goga”

Șufană Talida Teodora

Liceul Tehnologic „Transilvania”

Moldovan Ovidiu Nicolae

Liceul cu Program Sportiv „Cetate”

Iclozan Gheorghe

Liceul Tehnologic „Grigore Moisil”

Blănaru Emanuel

Liceul Teoretic „Teglaș Gabor”

Reiss Elisabeta

Palatul Copiilor

Biji Marius Liviu

Casa Corpului Didactic

Tirea Raluca Ana

C.J.R.A.E. Hunedoara

Crăciun Gabriela

I.S.J. Hunedoara

Nistor Ion

S.I.P. Hunedoara

Prodan Cosmin Adrian

 

 

Zona HUNEDOARA

Lider de zonă:

Colhon Vasilica

Grădinița „Dumbrava Minunată”

Neag Elena

Grădinița P.N. Nr. 1 + P.P. „Zori de zi”

Neag Elena

Grădinița P.P. „Prichindelul” + PN nr. 5

Miron Emilia

Grădinița P.N. „Floarea soarelui”

Bade Angela

Grădinița P.P Nr. 1 Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.N. Nr. 4 Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.N. Nr. 6 Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.P. „Piticot” Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.P. Nr. 5 + PP „Licurici”

Roibu Olga Maria

Liceul Tehnologic „Matei Corvin”

Stănescu Luminiŧa

Școala Gimnazială Nr. 6

Fontanela Gabriela

Colegiul Economic „Emanuil Gojdu”

Popa Raul

Școala Gimnazială Nr. 3

Colhon Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 7 și 8

Sas Cristina Maria

Liceul Tehnologic „Constantin Bursan”

Herepean Nicu

Bogdan Gabriela

Școala Generală Nr. 1

Vișovan Loredana Rodica

Liceul Teoretic „T. Lalescu”

Troia Venera Floriana

Școala Gimnazială Nr. 2

Oprișan Simona

Colegiul Național „Iancu de Hunedoara”

Trăilă Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Herepean Nicolae

Școala Postliceală Sanitară

Șandra Irina

C.S.E.I. „Rudolf Steiner”

Vlad Olga Liliana

Clubul Copiilor

Șerban Felicia Doina

Clubul Sportiv Școlar

Boca Ioan

Liceul Teoretic Ghelari

Simiuc Adriana Ana

Școala Primară Valea Nandrului

-

Școala Gimnazială Teliucu Inferior

Bosoi Ofelia Mariana

Școala Gimnazială Lunca Cernii de Jos

Ordean Dariu Ioan

Școala Primară Lelese

-

Școala Primară Hășdău

-

 

 

Zona PETROȘANI

Lider de zonă:

Hotea Horațiu

Grădinița P.P. Nr. 3

Schneider Mărioara

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Turneanu Cristina

Grădinița P.P. Nr. 2

Bradu Ionela Liliana

Școala Gimnazială „I. G. Duca"

Butuza Luisiana

C.N. de Informatică „C. Sylva"

Hotea Horațiu

Școala Gimnazială „C. Sylva"

Cimpu Gheorghe

Colegiul Național „Mihai Eminescu"

Oprinoc Laurența

Școala Gimnazială "A. Stanca"

Huidu Cristina

Colegiul Economic „Hermes"

Lunel Cristian Florin

Școala Gimnazială Nr. 7

Ciorei Ileana

Liceul Tehnologic „D. Leonida"

Câmpean Gabriela Corina

Școala Gimnazială Nr. 2

Manea Roxana

Clubul Sportiv Școlar

Răducu Gheorghe

Clubul Copiilor Petroșani

Cioc Mihaela

Școala Gimnazială Bănița

Jitea-Nicolae Andreea Simona

Șc. Gim. „Sf. Varvara" Aninoasa

Tomuș Adriana

 

 

Zona ORĂȘTIE

Lider de zonă:

Mustea Mihail Traian

Grădinița cu Program Normal Nr. 1

Bordean Mirela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Cristea Liliana

Liceul Tehnologic „N. Olahus"

Tatu Alina MAria

Școala Gimnazială „Dr. A. Vlad"

Jude Emil

Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu"

Mustea Mihail Traian

Școala Gimnazială „D. Stanca"

Florei Camelia

Lic. Tehn. Agricol „Al. Borza" Geoagiu

Buicescu Anca

Școala Gim. „H. Daicoviciu" Orăștioara de Sus

Nuțiu Cosmin Ioan

Școala Gimnazială Romos

Todor Valentin

Școala Primară Pricaz

Bogdan Eusebiu

Școala Primară Mărtinești

Școala Gim. „C. Daicoviciu" Beriu

Cherecheș Ramona

 

 

Zona HAȚEG

Lider de zonă:

Bratu Victor

Liceul Teoretic „I.C. Brătianu" Hațeg

Bratu Victor

Grădinița P.N. +P.P. Hațeg

Crișan Carmen Liliana

Șoala. Gimnazială „A. Densușianu"

Șăroni Daniela Simona

Școala Gimnazială „O. Densușianu"

Coțolan Camelia Manuela

Școala Gimnazială Petros

Onescu Marinela

Școala Primară General Berthelot

Stoica Irina

Școala Gimnazială Densuș

Ardelean Marcel

Sem. Teologic Liceal Ortodox Prislop

Pop Livia Lia

Școala Gimnazială Pui

Dușan Mariana

Școala Gimnazială Răchitova

Bozdog Ioan

Școala Gimnazială Râu de Mori

Dumulescu Dumitru

Școala Gimnazială Sarmizegetusa

Tonca Argentina Loredana

Școala Gim. Sântămăria Orlea

Cândea Anuța

Școala Gimnazială Sălașu de Sus

Pușcă Patricia

Școala Primară Reea

Popovici Gabriela

Clubul Copiilor Hațeg

Todoran Horea

 

 

Zona BRAD

Lider de zonă:

Țendea Florina

Grădinița P.P. „Floare de colț" Brad

Faur Mihaela

Liceul Teoretic „A. Iancu" Brad

Voronianu Sanda Florina

Șc. Gim. „M. Sântimbreanu" Brad

Duduman Ancuța Camelia

Șc. Gim. „Horea, Cloșca și Crișan"

Țendea Florina Camelia

Șc. Gim. „A. Iancu" Baia de Criș

Stan Codruț

Școala Primară Blăjeni

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „Ion Buteanu" Buceș

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „S. Oprean" Bucureșci

Bușe Dana Cristina

Liceul Tehnologic „Crișan" Crișcior

Botici Mirabela Elena

Școala Gimnazială Luncoiu de Jos

Pleșa Cristian Gabriel

Școala Gim. „Pr. I. Comșa" Ribița

Trifa Letiția

Școala Primară Tomești

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vața de Jos

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vălișoara

împărat Andreea Alexandra

 

 

Zona VULCAN

Lider de zonă:

Stoica Corina Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 4

Lazăr Cristina Zorela

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Nițulete Carmen Florentina

Școala Gimnazială Nr. 6

Tepfenhart Edmond

Liceul Tehnologic „Mihai Viteazu"

Florean Cristian Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Murar Alina

Școala Gimnazială „T. Lucaciu"

Stoica Corina Vasilica

 

 

Zona PETRILA

Lider de zonă:

Stoica Dija Hajnal

Școala Gimnazială „I.D. Sârbu"

Cocotă Mariana

Grădinița P.N. Nr. 1

Bălășoiu Catinca

Școala Gimnazială Nr. 6

Stoica Dija Hajnal

Colegiul Tehnic „C-tin Brâncuși"

Birton Lucian Olimpiu

Școala Gimnazială „Ana Colda"

Șerban Angela

Școala Gimnazială Nr. 5

Văsâi Livia

Grădinița cu Program Normal Nr. 2

Cheptea Liana

Clubul Copiilor

Matei Liliana

 

 

Zona URICANI

Lider de zonă:

Borța Mioara

Liceul Tehnologic „Retezat" Uricani

Borța Maria

Școala Gimnazială Nr. 2 Uricani

Borța Mioara

 

 

Zona LUPENI

Lider de zonă:

Temelescu Adrian

Grădinița P.N. „Lumea Copiilor”

Țermure Angela Daniela

Grădinița P.N. Nr. 1

Cîmpean Rodica

Grădinița P.N. Nr. 2

Radu Roxana Ioana

Liceul Teoretic „Mircea Eliade”

Humiță Vasile

Școala Gimnazială Nr. 1

Temelescu Adrian

Școala Gimnazială Nr. 2

Bozea Violeta

Liceul Tehnologic

Diaconescu Gheorghe

Școala Gimnazială Nr. 3

Chiroșca Simona Camelia

 

 

Zona SIMERIA

Lider de zonă:

Vinczi Gavril Robert

Liceul Tehnologic T.F. „A. Saligny"

Vinczi Gavril Robert

Grădinița cu Program Normal

Agriștean Aurora

Grădinița „Căsuța piticilor"

Damian Cecilia Eligia

Grădinița cu Program Prelungit

Lugojan Dorina

Școala Gimnazială „S. Toduță"

Bălțat Doina

C.P.C. Simeria

Stan Loredana

Școala Gimnazială Băcia

Vană Mariana

Școala Gimnazială Rapoltu Mare

Boticiu Georgeta

 

 

Zona RURALĂ

Lider de zonă:

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Băița

Stoica Lucia Constanța

Școala Gimnazială „N. Tic" Brănișca

Oprea Simona Adriana

Școala Primară Burjuc

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Certeju de Sus

Mârza Carmen Lăcrămioara

Școala Gimnazială Dobra

Pîs Geanina Adela

Școala Gimnazială Gurasada

Todea Magdalena

Școala Gimnazială Hărău

Szoke Eva Hajnalka

Liceul Teoretic „S. Dragomir” Ilia

Coste Sanda Loredana

Școala Gimnazială Ohaba

SeleȘan Călin Livius

Școala Gimnazială Șoimuș

Prunean Didona

Școala Gimnazială Vețel

Josan Paula Camelia

Școala Gimnazială Visca

Bedea Simona Florica

Școala Gimnazială Zam

Cioară Aniela

 

 

Zona CăLAN

Lider de zonă:

Gașpari Karoly Anton

Liceul Tehnologic „O. Densușianu"

Chivu Rodica

Grădinița „Voinicelul"

Anghel Irina

Școala Gimnazială Călan

Gașpari Karoly Anton

Școala Gimnazială Bretea Română

Teacă Mihaela

Școala Gimnazială Boșorod

Grecu Ofelia

 

 

 





Copyright (c) 2002-2020 SIP Hunedoara