Noi suntem
SINDICATUL ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR JUDEȚUL HUNEDOARA

Agenda

06.06.2022
Conferința de alegeri a Federației Sindicatelor din Educație „Spiru Haret”

05.06.2022
Consiliul Național F.S.E. „Spiru Haret”

11.05.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

05.05.2022
Consiliul Național F.S.E. „Spiru Haret”

05.05.2022
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

06.04.2022
Consiliul Național F.S.E. „Spiru Haret”

30.03.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2022
Conferința de alegeri a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

02.03.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

23.02.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.02.2022
Ședință comună a Biroului Executiv F.S.E. „Spiru Haret” și F.S.L.I.

09.02.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

08.02.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.02.2022
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

03.02.2022
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

27.01.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

19.01.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

18.01.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

18.01.2022
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

14.01.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

13.01.2022
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

11.01.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

11.01.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

10.01.2022
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

11.11.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

11.11.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

11.11.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.11.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

10.11.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

13.10.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.09.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.09.2021
Conferința de alegeri a Uniunii Județene C.N.S.L.R. Frăția - Filiala Hunedoara

08.09.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

31.08.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

08.07.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

30.06.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

30.06.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

27.05.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

21.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

12.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

21.04.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

31.03.2021
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.03.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

18.03.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

10.03.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.02.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.02.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

05.02.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

27.01.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

19.01.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

19.01.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.01.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

06.01.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

16.12.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

16.12.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

10.12.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

09.12.2020
Ședința C.L.D.P.S. Hunedoara

09.12.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

28.10.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.10.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

01.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

30.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

09-10.09.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

02.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

01.09.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

01.09.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

31.08.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

16.08.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.08.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

08.07.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

23.06.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

28.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

27.05.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

07.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

28.04.2020
Finalizarea lucrărilor Conferinței anuale a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

26.02.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.02.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

14.02.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.02.2020
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

05.02.2020
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

29.01.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.12.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.11.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

19.06.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

29.05.2019
Conferința de alegeri S.I.P. județul Hunedoara

15.05.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

17.04.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.04.2019
Alegeri în organizații de zonă ale S.I.P. Județul Hunedoara: Lupeni, Vulcan, Uricani

27.03.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

27.03.2019
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

27.02.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara



Actualitate

Gradația de merit - rezultate finale

21.06.2022

image/jpeg, 248189 octeți

În cadrul Consiliului de administrație al I.S.J. Hunedoara din data de 21 iunie 2022, în conformitate cu prevederile metodologice și în urma finalizării procedurii de evaluare a dosarelor depuse în cadrul concursului pentru acordarea gradației – sesiunea 2022, inclusiv a etapei de evaluare a contestațiilor, a fost validată lista cu rezultatele finale. 


Astfel, în sesiunea din acest an a concursului au fost depuse 200 de dosare, toate evaluate, numărul total al gradațiilor de merit acordate fiind de 158 (137 personal didactic și 21 personal didactic auxiliar).

 

Ultimele etape ale concursului pentru acordarea gradației de merit sunt:

-        până la 30 iunie 2022: înaintarea la Ministerul Educației a listelor cu personalul didactic din unitățile de învățământ preuniversitar de stat în vederea acordării gradației de merit;

-        până la 8 august 2022: emiterea ordinului ministrului educației pentru aprobarea listelor cu personalul didactic din învățământul preuniversitar de stat care beneficiază de gradație de merit.

 

Lista cu rezultatele finale este disponibilă în cadrul documentului atașat.

 

Important

Obligativitatea evaluării externe pentru acreditare/evaluare periodică

21.06.2022

image/jpeg, 442788 octeți

În data de 6 iunie 2023 a fost adoptat O ME nr. 3958/2022 pentru aprobarea calendarului și a procedurii de evaluare externă în vederea acreditării/evaluării periodice, fiind publicat în Monitorul Oficial nr. 555 din 7 iunie 2022.

 

Ordinul de ministru clarifică în primul rând calendarul de evaluare externă pentru acreditare/evaluare periodică:

 

1. Cererile depuse de unitățile de învățământ/organizațiile furnizoare de educație până la data de 6.06.2022 vor fi soluționate în perioada 9 - 10 iunie 2022, la solicitarea acestora.

2. Cererile depuse de unitățile de învățământ/organizațiile furnizoare de educație începând cu data de 7.06.2022 până la data de 5.09.2022 vor fi evaluate în perioada 7.09.2022 - 31.12.2022.

3. Cererile depuse de unitățile de învățământ/organizațiile furnizoare de educație începând cu 6.09.2022 până la 31.12.2022 vor fi evaluate în perioada 2.01.2023 - 31.03.2023.

4. Cererile depuse de unitățile de învățământ/organizațiile furnizoare de educație în perioada 2.01.2023 - 31.03.2023 vor fie evaluate în perioada 1.04.2023 - 31.05.2023.

5. Cererile depuse de unitățile de învățământ/organizațiile furnizoare de educație în perioada 1.04.2023 - 2.06.2023 vor fi evaluate cel mai târziu cu o săptămână înainte de finalizarea cursurilor, în funcție de

nivel/profil/specializare/calificare.

 

Totodată, în Anexa nr. 2 a ordinului de ministru, apare Procedura pentru evaluare externă pentru acreditare/evaluare periodică, care conține câteva precizări deosebit de importante pentru unitățile de învățământ:

 

1. Unitățile de învățământ de stat și particular care nu au fost supuse evaluării externe periodice/evaluării externe pentru acreditare în termenele prevăzute de Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 75/2005 privind asigurarea calității educației, aprobată cu modificări prin Legea nr. 87/2006, cu modificările și completările ulterioare, au obligația să depună cerere letrică la sediul ARACIP și în format electronic pe platforma https://calitate.aracip.eu, în vederea evaluării externe pentru acreditare/pentru evaluare periodică.

 

2. Începând cu anul școlar 2023-2024, pentru unitățile de învățământ de stat și particular și componentele organizatorice ale acestora care nu au solicitat Agenției Române de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar conform calendarului derularea procedurii de evaluare externă în vederea acreditării, se va emite ordinul de ridicare a autorizării de funcționare provizorie.

 

3. Începând cu anul școlar 2024-2025, inspectoratele școlare județene/Inspectoratul Școlar al Municipiului București nu vor/va mai repartiza/aviza plan de școlarizare pentru clasele de început de ciclu unităților de învățământ de stat și particular care nu au solicitat Agenției Române de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar derularea procesului de evaluare externă, conform calendarului.

 

Reamintim faptul că unitățile de învățământ acreditate se supun periodic, din 5 în 5 ani, evaluării externe periodice.

Eveniment

Ședința C.A. al I.S.J. Hunedoara

21.06.2022

image/png, 1936103 octeți

Marți, 21 iunie a.c., a avut loc ședința de lucru a Consiliului de Administrație al Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara.

 

Pe ordinea de zi au fost înscrise următoarele probleme: 
I.    Validarea rezultatelor finale la  concursul de acordare a gradațiilor de merit 2022
II.    Solicitări de la unitățile de învățământ
III.    Analiza raportului și a măsurilor de audit
IV.    Diverse

 

În cadrul ședinței au fost luate următoarele hotărâri: 

 

I.    Se aprobă rezultatele finale la concursul de acordare a gradațiilor de merit 2022, conform Anexei 3.

 

II.    Solicitări din partea unităților de învățământ, după cum urmează:
a.    se acordă aviz organizare concurs pentru ocuparea posturilor vacante, suplimentare stat funcții, promovare grad profesional, conform Anexei 1;
b.    se aprobă eliberare acte studii, modificare clase/grupe în planul de școlarizare, suplimentare locuri, conform Anexei 2.

 

III.    Se aprobă constituirea unei comisii care să întocmească un plan de măsuri de audit, precum și componența comisiei: Inspectorul Școlar General,  2 Inspectori Școlari General Adjunct, auditori, contabil șef, rețea școlară, MRU, inspector management, Consiliul Județean, salarizare.

 

IV.    Diverse:
1.    Se aprobă modificarea rețelei școlare prin înființarea structurii Dumbrava de Sus în Comuna Ribița.

 

Anexele la care se face referire în articol sunt postate la rubrica ISJ HUNEDOARA–CONSILIUL DE ADMINISTRATIE.

 

10.02.2022
14.07.2021
Membrii S.I.P. Județul Hunedoara
Data articolului: 01.05.2015
Data ultimei actualizări: 25.06.2022
Numărul de vizualizări: 8179


Data de referință: ianuarie 2020
Număr de unități cu personalitate juridică: 111
Număr de salariați: 6.148
Număr de grupe sindicale: 156
Număr de membri de sindicat: 5.131
Grad de sindicalizare: 83,46%

 


Structuri organizatorice de zonă ale S.I.P. Județul Hunedoara

  1. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Deva (S.I.P. Zona Deva);
  2. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Hunedoara (S.I.P. Zona Hunedoara);
  3. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Petroșani (S.I.P. Zona Petroșani);
  4. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Orăștie (S.I.P. Zona Orăștie);
  5. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Hațeg (S.I.P. Zona Hațeg);
  6. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Brad (S.I.P. Zona Brad);
  7. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Vulcan (S.I.P. Zona Vulcan);
  8. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Petrila (S.I.P. Zona Petrila);
  9. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Uricani (S.I.P. Zona Uricani);
  10. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Lupeni (S.I.P. Zona Lupeni);
  11. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Simeria (S.I.P. Zona Simeria);
  12. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Rurală (S.I.P. Zona Rurală);
  13. Sindicatul Învățământului Preuniversitar Zona Călan (S.I.P. Zona Călan).


 

Grupele sindicale ale S.I.P. Județul Hunedoara


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Deva (22 grupe):

  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 7;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 3;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 6;
  • Școala Gimnazială „Andrei Șaguna”;
  • Liceul de Arte „Sigismund Toduță”;
  • Școala Gimnazială „L. Blaga”;Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria";
  • Colegiul Național „Decebal”;
  • Liceul Tehnologic  „Dragomir Hurmuzescu”;
  • Școala Gimnazială „Andrei Mureșanu”;
  • Școala Gimnazială „Octavian Goga”;
  • Liceul Tehnologic „Transilvania";
  • Liceul cu Program Sportiv ”Cetate”;
  • Liceul Tehnologic „Grigore Moisil";
  • Liceul Teoretic „Teglaș Gabor”;
  • Palatul Copiilor;
  • Casa Corpului Didactic;
  • C.J.R.A.E. Hunedoara;
  • I.S.J. Hunedoara;
  • S.I.P. Hunedoara


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Hunedoara (26 grupe):

  • Grădinița  „Dumbrava Minunată”;
  • Grădinița P.N. Nr. 5 + Grădinița P.P. „Prichindelul”;
  • Grădinița P.N. „Floarea Soarelui”;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 5 + Grădinița „Licurici”;
  • Liceul Tehnologic „Matei Corvin”;
  • Școala Gimnazială  Nr. 6;
  • Colegiul Economic „Emanuil Gojdu”;
  • Școala Gimnazială Nr. 3;
  • Școala Gimnazială  Nr. 7 + Școala Gimnazială  Nr. 8;
  • Liceul Tehnologic „Constantin Bursan”;
  • Școala Gimnazială Nr. 1;
  • Liceul Teoretic „Traian Lalescu”;
  • Școala Gimnazială Nr. 2;
  • Colegiul Național „Iancu de Hunedoara”;
  • Școala Gimnazială Nr. 5;
  • Școala Postliceală Sanitară;
  • C.S.E.I.  „Rudolf Steiner”;
  • Clubul Copiilor;
  • Clubul Sportiv Școlar;
  • Liceul Teoretic Ghelari;
  • Școala Primară Valea Nandrului;
  • Școala Gimnazială Teliucu Inferior;
  • Școala Gimnazială Lunca Cernii de Jos;
  • Școala Primară Lelese;
  • Școala Primară Hășdău.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Petroșani (16 grupe):

  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 3;
  • Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr.2;
  • Școala Gimnazială „I. G. Duca";
  • Colegiul Național de Informatică „C. Sylva”;
  • Școala Gimnazială „Carmen Sylva”;
  • Colegiul Național „Mihai Eminescu";
  • Școala Gimnazială „Avram Stanca”;
  • Colegiul Economic „Hermes";
  • Școala Gimnazială  Nr. 7;
  • Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida”;
  • Școala Gimnazială  Nr. 2;
  • Clubul Sportiv Școlar;
  • Clubul Copiilor;
  • Școala Gimnazială Bănița;
  • Șc. Gimnazială „Sf. Varvara” Aninoasa.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Brad (14 grupe):

  • Grădinița „Floare de colț” Brad;
  • Liceul Teoretic „Avram Iancu” Brad;
  • Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu” Brad;
  • Școala Gimnazială „Horea, Cloșca și Crișan”;
  • Școala Gimnazială  „Avram Iancu” Baia de Criș;
  • Școala Primară Blăjeni;
  • Școala Gimnazială „Ion Buteanu” Buceș;
  • Școala Gimnazială „Sabin Oprean" Bucureșci;
  • Liceul Tehnologic „Crișan” Crișcior;
  • Școala Gimnazială Luncoiu de Jos;
  • Școala Gimnazială  „Pr. I. Comșa” Ribița;
  • Școala Primară Tomești;
  • Școala Gimnazială Vața de Jos;
  • Școala Gimnazială Vălișoara.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Orăștie (12 grupe):

  • Grădinița cu Program Normal Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2;
  • Liceul Tehnologic „N. Olahus”;
  • Școala Gimnazială „Dr. A. Vlad”;
  • Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu”;
  • Școala Gimnazială „D. Stanca”;
  • Liceul Tehnologic Agricol "Alexandru  Borza” Geoagiu;
  • Școala Gimnazială „H. Daicoviciu” Orăștioara; 
  • Școala Gimnazială Romos;
  • Școala Primară  Pricaz;
  • Școala Primară Mărtinești;
  • Școala Gimnazială „C. Daicoviciu” Beriu.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Hațeg (16 grupe):

  • Liceul Teoretic „I.C. Brătianu” Hațeg;
  • Grădinița P.N. +P.P. Hațeg;
  • Școala Gimnazială „A. Densușianu”;
  • Școala Gimnazială „O. Densușianu”;
  • Școala Gimnazială Petros-Baru;
  • Școala Primară General Berthelot;
  • Școala Gimnazială Densuș;
  • Seminarul Teologic Liceal Ortodox Prislop;
  • Școala Gimnazială Pui;
  • Școala Gimnazială Răchitova;
  • Școala Gimnazială Râu de Mori;
  • Școala Gimnazială Sarmizegetusa;
  • Școala Gimnazială Sântămăria-Orlea;
  • Școala Primară Sălașu de Sus;
  • Școala Primară Reea;
  • Clubul Copiilor Hațeg.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Rurală (13 grupe):

  • Școala Gimnazială Băița;
  • Școala Gimnazială „N. Tic” Brănișca;
  • Școala Primară Burjuc;
  • Școala Gimnazială Certeju de Sus;
  • Școala Gimnazială Dobra;
  • Școala Gimnazială Gurasada;
  • Școala Gimnazială Hărău;
  • Liceul Teoretic „S. Dragomir” Ilia;
  • Școala Gimnazială Ohaba;
  • Școala Gimnazială Șoimuș;
  • Școala Gimnazială Vețel;
  • Școala Gimnazială Visca;
  • Școala Gimnazială Zam.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Vulcan (6 grupe):

  • Școala Gimnazială Nr. 4;
  • Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1;
  • Școala Gimnazială Nr. 6;
  • Liceul Tehnologic „Mihai Viteazu”;
  • Școala Gimnazială Nr. 5;
  • Școala Gimnazială „Teodora Lucaciu”.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Petrila (8 grupe):

  • Școala Gimnazială „I.D. Sârbu”;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 1;
  • Școala Gimnazială Nr. 6;
  • Colegiul Tehnic „Constantin Brâncuși”;
  • Școala Gimnazială „Ana Colda”;
  • Școala Gimnazială Nr. 5;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 2;
  • Clubul Copiilor.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Lupeni (8 grupe):

  • Grădinița „Lumea Copiilor”;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 1;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 2;
  • Liceul Teoretic „Mircea Eliade”;
  • Școala Gimnazială  Nr. 1;
  • Școala Gimnazială  Nr. 2;
  • Liceul Tehnologic Lupeni;
  • Școala Gimnazială Nr. 3;


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Simeria (8 grupe):

  • Liceul Tehnologic T.F. „A. Saligny”;
  • Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Simeria;
  • Grădinița „Căsuța piticilor”;
  • Grădinița cu Program Prelungit;
  • Școala Gimnazială „Sigismund Toduță”;
  • Centrul de Pedagogie Curativă Simeria;
  • Școala Gimnazială Băcia;
  • Școala Gimnazială Rapoltu Mare.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Călan (5 grupe):

  • Liceul Tehnologic „O. Densușianu”;
  • Grădinița ”Voinicelul”;
  • Școala Gimnazială Călan;
  • Școala Gimnazială Bretea Română;
  • Școala Gimnazială Boșorod.


 

S.I.P. Județul Hunedoara - Zona Uricani (2 grupe):

  • Liceul Tehnologic „Retezat” Uricani;
  • Școala Gimnazială  Nr. 2 Uricani.

 






Copyright (c) 2002-2020 SIP Hunedoara