Noi suntem
SINDICATUL ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR JUDEȚUL HUNEDOARA

Agenda

07.10.2022
„Educația se face cu educatori motivați” - conferința/dezbatere în cadrul manifestărilor „Săptămâna Educației 2022”

05.10.2022
„Cupa Educatorului” - activități sportive în cadrul manifestărilor „Săptămâna Educației 2022”

05.10.2022
Ziua Mondială a Educației

28.09.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

23.09.2022
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

23.09.2022
Consiliul Liderilor U.J. C.N.S.L.R.-Frăția Filiala Hunedoara - Deva, sediul Uniunii Județene

20.09.2022
Consiliul Liderilor și Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

07.09.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.09.2022
Consiliul de administrație al I.S.J. Hunedoara

05.09.2022
Ședința Comisiei paritare de la nivelul I.S.J. Hunedoara

05.09.2022
Consiliul de administrație al I.S.J. Hunedoara

02.09.2022
Consiliul de administrație al I.S.J. Hunedoara

02.09.2022
Ședință publică a Comisiei județene de mobilitate a personalului didactic de predare

01.09.2022
Consiliul de administrație al I.S.J. Hunedoara

01.09.2022
Ședință publică a Comisiei județene de mobilitate a personalului didactic de predare

31.08.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

25.08.2022
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

01.08.2022
Ședință publică a Comisiei județene de mobilitate a personalului didactic de predare

29.07.2022
Ședință publică a Comisiei județene de mobilitate a personalului didactic de predare

26.07.2022
Consiliul de administrație al I.S.J. Hunedoara

19.07.2022
Consiliul de administrație al I.S.J. Hunedoara

13.07.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

13.07.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

11.07.2022
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

11.07.2022
Consiliul de administrație al I.S.J. Hunedoara

06.07.2022
Consiliul de administrație al I.S.J. Hunedoara

29.06.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.06.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

06.06.2022
Conferința de alegeri a Federației Sindicatelor din Educație „Spiru Haret”

05.06.2022
Consiliul Național F.S.E. „Spiru Haret”

02.06.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

11.05.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

05.05.2022
Consiliul Național F.S.E. „Spiru Haret”

05.05.2022
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

04.05.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

06.04.2022
Consiliul Național F.S.E. „Spiru Haret”

06.04.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2022
Conferința de alegeri a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

16.03.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

02.03.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

23.02.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.02.2022
Ședință comună a Biroului Executiv F.S.E. „Spiru Haret” și F.S.L.I.

09.02.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

08.02.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.02.2022
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

03.02.2022
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

27.01.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

19.01.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

18.01.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

18.01.2022
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

14.01.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

13.01.2022
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

11.01.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

11.01.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

10.01.2022
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

11.11.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

11.11.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

11.11.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.11.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

10.11.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

13.10.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.09.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.09.2021
Conferința de alegeri a Uniunii Județene C.N.S.L.R. Frăția - Filiala Hunedoara

08.09.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

31.08.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

08.07.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

30.06.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

30.06.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

27.05.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

21.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

12.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

21.04.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

31.03.2021
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.03.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

18.03.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

10.03.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.02.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.02.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

05.02.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

27.01.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

19.01.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

19.01.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.01.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

06.01.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

16.12.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

16.12.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

10.12.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

09.12.2020
Ședința C.L.D.P.S. Hunedoara

09.12.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

28.10.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.10.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

01.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

30.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

09-10.09.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

02.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

01.09.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

01.09.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

31.08.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

16.08.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.08.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

08.07.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

23.06.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

28.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

27.05.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

07.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

28.04.2020
Finalizarea lucrărilor Conferinței anuale a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

26.02.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.02.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

14.02.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.02.2020
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

05.02.2020
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

29.01.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.12.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.11.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

19.06.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

29.05.2019
Conferința de alegeri S.I.P. județul Hunedoara

15.05.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

17.04.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.04.2019
Alegeri în organizații de zonă ale S.I.P. Județul Hunedoara: Lupeni, Vulcan, Uricani

27.03.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

27.03.2019
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

27.02.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara



Actualitate

ZIUA MONDIALĂ A EDUCAȚIEI / EDUCATORILOR. Istoricul și semnificația

04.10.2022

image/jpeg, 94785 octeți

În fiecare an, la 5 octombrie, în majoritatea țărilor lumii, se sărbătorește Ziua Educației și, implicit, a celor care activează în domeniu.

 

Ziua Mondială a Educatorilor își are originea în octombrie 1966, la Paris, în cadrul Conferinței Interguvernamentale Speciale referitoare la Statutul profesorilor, conferință desfășurată sub patronajul Organizației Națiunilor Unite pentru Educație, Știință și Cultură (U.N.E.S.C.O.) și al Organizației Internaționale a Muncii (O.I.M.)

 

Conferința s-a finalizat prin adoptarea unui material numit Recomandare U.N.E.S.C.O. – O.I.M. cu privire la Statutul profesorilor. În textul Recomandării, cuvântul educator se referă la toate persoanele din școli care sunt responsabile de educarea elevilor.

 

Recunoscând că dreptul la educație este un drept fundamental al omului, Recomandările vorbesc despre responsabilitatea statelor de a furniza o educație adecvată tuturor, despre promovarea în rândul tinerilor a idealurilor de pace, a respectului reciproc și a înțelegerii, despre folosirea întregului talent și a inteligenței disponibile pentru progresul cultural și moral și pentru dezvoltarea economică și socială.

 

La inițiativa sindicatelor din educație, Guvernul României a aderat în 1994 la ratificarea acestei Convenții, făcând doar un prim pas în recunoașterea Recomandării UNESCO – OIM privind Statutul socio-profesional al cadrelor didactice. Este nevoie în continuare de adoptarea tuturor prevederilor acesteia pentru alinierea României la standardele internaționale din domeniul educației.

 

În județul Hunedoara, marcarea acestei zile se face constant începând din anul 1998., iar începând din anul 2007, dedicăm acestui eveniment o serie de manifestări denumite generic „Săptămâna educației”: Simpozionul „Învățământul românesc între tradiție și modernism”, Salonul județean „ProfArt”, Concursul de manuscrise „Magister”, Cupa „Educatorul” (fotbal-băieți, gimnastică-fete), dezbateri, conferințe, alte activități.

 

Important

5 Octombrie - Ziua Mondială a Educației

04.10.2022

image/bmp, 589878 octeți

Cu ocazia zilei de 5 octombrie, Ziua Mondială a Educației, dorim tuturor colegilor noștri să fie în continuare la fel de responsabili și riguroși, dedicați meseriei pe care au ales-o și curajoși în fața provocărilor vieții. 

 

Asigurându-vă de faptul că suntem împreună,

 

LA MULȚI ANI!

 

Eveniment

Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

30.09.2022

image/png, 1936103 octeți

Joi, 29 septembrie, de la ora 09:00, a avut loc, în sala „Spiru Haret” de la Inspectoratul Școlar Județean (I.S.J.) Hunedoara, pe parcursul a mai bine de două ore, ședința cu directorii/directorii adjuncți ai unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara. La ședință au participat și inspectorii coordonatori.

 

Ordinea de zi a cuprins:
1.     Prezentarea Raportului privind starea învățământului în județul Hunedoara în anul  școlar 2021-2022;
2.     Prezentarea Planului managerial al I.S.J. Hunedoara pentru anul  școlar 2022-2023;
3.     Prezentarea Graficului unic de îndrumare și control al I.S.J. Hunedoara pentru anul  școlar 2022-2023;
4.     Diverse.

 

În cadrul lucrărilor au fost prezentate următoarele: 

 

Maria Ștefănie, inspector școlar general, I.S.J. Hunedoara:
- deschiderea ședinței, anunțarea ordinii de zi;
- mai multe precizări de-a lungul ședinței privind:
    - PNNR – fonduri pentru dotarea sălilor de clasă, cabinetelor, laboratoarelor;
    - consumul de droguri și etnobotanice în rândul elevilor;
    - exemple de bună practică;
    - premierea pensionarilor din anul școlar trecut;
    - noii membri ai echipei I.S.J.

 

Zsofia Szasz-Barra, inspector școlar general adjunct, I.S.J. Hunedoara:
- Starea învățământului preuniversitar din județul Hunedoara pe anul școlar 2021-2022 (PPT).

 

Adriana Almașan, inspector școlar general adjunct, I.S.J. Hunedoara:
- Planul managerial pentru anul școlar 2022-2023 (PPT).

 

Zsofia Szasz-Barra, inspector școlar general adjunct, I.S.J. Hunedoara:
- Graficul unic de îndrumare și control al Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara pe anul școlar 2022-2023.

 

Mariana Miertoiu, contabil șef, I.S.J. Hunedoara:
- estimarea cheltuielilor materiale pentru anul următor;
- depășirea bugetului pe trimestrul doi cu 10,66 %;
- analiza trimestrului III;
- precizări privind plata cu ora, suplinirea persoanelor aflate în concedii medicale, bursele școlare, naveta elevilor, inventarierea patrimoniului la final de an.

 

Luminița Hurgoiu,  inspector școlar pentru învățământul primar, I.S.J. Hunedoara:
- precizări privind organizarea festivității pentru premierea pensionarilor.

 

Mihaela Manolea, inspector școlar pentru management instituțional:
- transmiterea răspunsurilor la solicitări se face prin serviciul secretariat;
- precizări cu caracter general.

 

Camelia Lavinia Beșleagă, inspector școlar pentru managementul resurselor umane, I.S.J Hunedoara:
- completarea machetelor privind încadrarea;
- vacantarea posturilor în timpul anului școlar, ocuparea acestora.

 

Marius Cioară, auditor intern, I.S.J. Hunedoara:
- încadrarea în buget;
- efectuarea concediului de odihnă; evitarea compensării lui în bani;
- recuperarea sumelor stabilite în urma misiunilor de audit.

 

Claudia Bălici, inspector şcolar pentru  învăţământul special, I.S.J. Hunedoara:
- prezentarea unor proiecte Erasmus+.

 

Paul Dragoș Rusu, președinte, S.I.P. Județul Hunedoara:
- precizări privind materialele transmise în unități în luna septembrie;
- încadrarea în buget prin măsuri legale, nu abuzive;
- precizări privind manifestările din „Săptămâna Educației”;
- invitație la dezbaterea/conferința din 7octombrie.

 

Materiale suport prezentate în cadrul ședinței:
- Starea învățământului preuniversitar din județul Hunedoara pe anul școlar 2021-2022;
- Planul managerial al Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara pentru anul școlar 2022-2023;
- Graficul unic de îndrumare și control al Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara pe anul școlar 2022-2023.

 

Materialele pot fi descărcate/consultate aici: https://nou.siphd.ro/index.php?a=3430&t=2022.

 

11.07.2022
10.02.2022
14.07.2021
Ședințe ale Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara


Data articolului: 02.05.2020
Data ultimei actualizări: 07.10.2022
Numărul de vizualizări: 5069


În conformitate cu prevederile statutare, Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara este organul de conducere colectivă al sindicatului între două sesiuni ordinare ale Conferinței Județene S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Este format din liderii sindicali ai tuturor structurilor organizatorice (grupelor sindicale) ale S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Incluzând toți liderii grupelor sindicale din unitățile de învățământ, Consiliul Liderilor se constituie într-un organ de conducere de largă reprezentare, dar și într-un forum în care sunt prezentate, dezbătute și analizate problemele concrete cu care se confruntă membrii de sindicat.

 

Consiliul Liderilor se întrunește în ședințe ordinare o dată la trei luni sau în ședințe extraordinare ori de câte ori este nevoie.

 


2022
3 activități
2021
1 activități
2020
2 activități
2019
2 activități
2018
3 activități
2017
4 activități
2016
4 activități
2014
2 activități


Ședințe ale Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara din anul 2022

Ședința Consiliului Liderilor, Deva, 7 septembrie 2022

Informare

Adresă școli - activitatea liderului

Cerere de înscriere

Notă de transfer

Proces verbal - ședințe grupe

Precizări privind acordarea ajutoarelor sociale

Situații financiare

iunie 2022



Situații financiare

iulie 2022



Situații financiare

august 2022



Afiș Săptămâna educației

Afiș Manuscrise Magister

Afiș PorfArt

Afiș CAR


Ședința Consiliului Liderilor, Deva, 2 iunie 2022

Consiliul Liderilor - agenda

Informare

Buletin Informativ 42

Afiș - Săptămâna Educației 2022

Afiș - Concursul de manuscrise „Magister” 2022

Afiș - Expoziția ProfArt 2022: „Viața culorilor”

Afiș - CAR 2022

Situație financiară 2022

Precizări privind acordarea ajutoarelor sociale


Ședința Consiliului Liderilor, Deva, 30 martie 2022

Informare martie 2022, nr. 431 din 28 marie 2022

Situația financiară pentru anul 2021

Situația financiară pentru luna februarie 2022

Situație statistică: zone, grupe sindicale, lideri, număr membri, cotizații

Situație statistică comparativă: cotizații 2021 și cotizația medie

Precizări privind acordarea ajutoarelor sociale


Componența Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

 

Zona DEVA

Lider de zonă:

Amina Mitrofan

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 7

David Cristina

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1

Petraș Adriana Violeta

Grădinița cu Program Normal Nr. 3

Papuc Amalia Cristina

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Sicoe Adriana

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 6

Popa Lidia Adina

Școala Gimnazială „Andrei Șaguna”

Smaranda Adina

Liceul de Arte „Sigismund Toduță”

Dănuț Luiza Maria

Școala Gimnazială „Lucian Blaga”

Mitrofan Amina Marilena

Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria”

Ticula Daniela Ioana

Colegiul Național „Decebal”

Hendrea Cosmin

Liceul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu”

Ionescu Gabriela

Școala Gimnazială „Andrei Mureșanu”

Praporgescu Sergiu Aurel

Școala Gimnazială „Octavian Goga”

Șufană Talida Teodora

Liceul Tehnologic „Transilvania”

Moldovan Ovidiu Nicolae

Liceul cu Program Sportiv „Cetate”

Iclozan Gheorghe

Liceul Tehnologic „Grigore Moisil”

Blănaru Emanuel

Liceul Teoretic „Teglaș Gabor”

Reiss Elisabeta

Palatul Copiilor

Biji Marius Liviu

Casa Corpului Didactic

Tirea Raluca Ana

C.J.R.A.E. Hunedoara

Crăciun Gabriela

I.S.J. Hunedoara

-

S.I.P. Hunedoara

Prodan Cosmin Adrian

 

 

Zona HUNEDOARA

Lider de zonă:

Colhon Vasilica

Grădinița „Dumbrava Minunată”

Neag Elena

Grădinița P.N. Nr. 1 + P.P. „Zori de zi”

Neag Elena

Grădinița P.P. „Prichindelul” + PN nr. 5

Miron Emilia

Grădinița P.N. „Floarea soarelui”

Bade Angela

Grădinița P.P Nr. 1 Hunedoara

Matei Anca

Grădinița P.N. Nr. 6 Hunedoara

Mu?a Alina

Grădinița P.P. „Piticot” Hunedoara

Matei Anca

Grădinița P.P. Nr. 5 + PP „Licurici”

Mu?a Alina

Liceul Tehnologic „Matei Corvin”

Costea Ovidiu

Școala Gimnazială Nr. 6

Fontanela Gabriela

Colegiul Economic „Emanuil Gojdu”

Popa Raul

Școala Gimnazială Nr. 3

Colhon Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 7 și 8

Sas Cristina Maria

Liceul Tehnologic „Constantin Bursan” 1

Herepean Nicolae

Liceul Tehnologic „Constantin Bursan” 2

Bogdan Gabriela

Școala Generală Nr. 1

Trofin Iolan

Liceul Teoretic „Traian Lalescu”

Troia Venera Floriana

Școala Gimnazială Nr. 2

Oprișan Simona

Colegiul Național „Iancu de Hunedoara”

Trăilă Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Herepean Nicolae

Școala Postliceală Sanitară

Șandra Irina

C.S.E.I. „Rudolf Steiner”

Vlad Olga Liliana

Clubul Copiilor

Șerban Felicia Doina

Clubul Sportiv Școlar

Boca Ioan

Liceul Teoretic Ghelari

Simiuc Adriana Ana

Școala Primară Valea Nandrului

-

Școala Gimnazială Teliucu Inferior

Bosoi Ofelia Mariana

Școala Gimnazială Lunca Cernii de Jos

Ordean Dariu Ioan

Școala Primară Lelese

-

Școala Primară Hășdău

-

 

 

Zona PETROȘANI

Lider de zonă:

Hotea Horațiu

Grădinița P.P. Nr. 3

Schneider Mărioara

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Turneanu Cristina

Grădinița P.P. Nr. 2

Bradu Ionela Liliana

Școala Gimnazială „I. G. Duca"

Butuza Luisiana

C.N. de Informatică „C. Sylva"

Hotea Horațiu

Școala Gimnazială „C. Sylva"

Chirilă Violeta

Colegiul Național „Mihai Eminescu"

Oprinoc Laurența

Școala Gimnazială "A. Stanca"

Raica Luciana

Colegiul Economic „Hermes"

Lunel Cristian Florin

Școala Gimnazială Nr. 7

Ciorei Ileana

Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida"

Câmpean Gabriela Corina

Școala Gimnazială Nr. 2

Manea Roxana

Clubul Sportiv Școlar

Tirintică Daniela

Clubul Copiilor Petroșani

Cioc Mihaela

Școala Gimnazială Bănița

Popa-Ion Amelia

Șc. Gim. „Sf. Varvara" Aninoasa

Tomuș Adriana

 

 

Zona ORĂȘTIE

Lider de zonă:

Mustea Mihail Traian

Grădinița cu Program Normal Nr. 1

Bordean Mirela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Crișan Elvira

Liceul Tehnologic „Nicolae Olahus"

Tatu Alina Maria

Școala Gimnazială „Dr. Aurel Vlad"

Takacs Amalia

Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu"

Mustea Mihail Traian

Școala Gimnazială „Dimitrie Stanca"

Florei Camelia

Lic. Tehn. Agricol „Alexandru Borza" Geoagiu

Buicescu Anca

Școala Gim. „Hadrian Daicoviciu" Orăștioara de Sus

Marineac Alexandra

Școala Gimnazială Romos

Todor Valentin

Școala Primară Pricaz

Bogdan Eusebiu

Școala Primară Mărtinești

Școala Gim. „Constantin Daicoviciu" Beriu

Cherecheș Ramona

 

 

Zona HAȚEG

Lider de zonă:

Bratu Victor

Liceul Teoretic „I.C. Brătianu” Hațeg

Bratu Victor

Grădinița P.N. + P.P. Hațeg

Crișan Carmen Liliana

Șoala. Gimnazială „Aron Densușianu”

Șăroni Daniela Simona

Școala Gimnazială „Ovid Densușianu”

Coțolan Camelia Manuela

Școala Gimnazială Petros

Onescu Marinela

Școala Primară General Berthelot

Stoica Irina

Școala Gimnazială Densuș

Ardelean Marcel

Sem. Teologic Liceal Ortodox Prislop

-

Școala Gimnazială Pui

Dușan Mariana

Școala Gimnazială Răchitova

Bozdog Ioan

Școala Gimnazială Râu de Mori

Răsădea Simonel

Școala Gimnazială Sarmizegetusa

Vlad Emilia

Școala Gim. Sântămăria Orlea

Cândea Anuța

Școala Gimnazială Sălașu de Sus

Bobariu Mirela

Școala Primară Reea

Popovici Gabriela

Clubul Copiilor Hațeg

Todoran Horea

 

 

Zona BRAD

Lider de zonă:

Țendea Florina

Grădinița P.P. „Floare de colț” Brad

Faur Mihaela

Liceul Teoretic „Avram Iancu” Brad

Voronianu Sanda Florina

Șc. Gim. „Mircea Sântimbreanu” Brad

Duduman Ancuța Camelia

Șc. Gim. „Horea, Cloșca și Crișan"

Țendea Florina Camelia

Șc. Gim. „Avram Iancu" Baia de Criș

Stana Roxana

Școala Primară Blăjeni

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „Ion Buteanu" Buceș

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „Sabin Oprean" Bucureșci

Bușe Dana Cristina

Liceul Tehnologic „Crișan" Crișcior

Botici Mirabela Elena

Școala Gimnazială Luncoiu de Jos

Pleșa Cristian Gabriel

Școala Gim. „Pr. Iosif Comșa" Ribița

Trifa Letiția

Școala Primară Tomești

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vața de Jos

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vălișoara

împărat Andreea Alexandra

 

 

Zona VULCAN

Lider de zonă:

Stoica Corina Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 4

Lazăr Cristina Zorela

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Nițulete Carmen Florentina

Școala Gimnazială Nr. 6

Tepfenhart Edmond

Liceul Tehnologic „Mihai Viteazu"

Florean Cristian Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Murar Alina

Școala Gimnazială „Teodora Lucaciu"

Stoica Corina Vasilica

 

 

Zona PETRILA

Lider de zonă:

Stoica Dija Hajnal

Școala Gimnazială „I. D. Sârbu"

Biro Ana Maria

Grădinița P.N. Nr. 1

Bălășoiu Catinca

Școala Gimnazială Nr. 6

Stoica Dija Hajnal

Colegiul Tehnic „Constantin Brâncuși"

Birton Lucian Olimpiu

Școala Gimnazială „Ana Colda"

Șerban Angela

Școala Gimnazială Nr. 5

Văsâi Livia

Grădinița cu Program Normal Nr. 2

Cheptea Liana

Clubul Copiilor

Matei Liliana

 

 

Zona LUPENI

Lider de zonă:

Temelescu Adrian

Grădinița P.N. „Lumea Copiilor”

Romoșan Adriana

Grădinița P.N. Nr. 1

Cîmpean Rodica

Grădinița P.N. Nr. 2

Radu Roxana Ioana

Liceul Teoretic „Mircea Eliade”

Humiță Vasile

Școala Gimnazială Nr. 1

Temelescu Adrian

Școala Gimnazială Nr. 2

Țermure Angela

Liceul Tehnologic

Răducu Adriana

Școala Gimnazială Nr. 3

Chiroșca Simona Camelia

 

 

Zona SIMERIA

Lider de zonă:

Vinczi Gavril Robert

Liceul Tehnologic T.F. „Anghel Saligny"

Vinczi Gavril Robert

Grădinița cu Program Normal

Agriștean Aurora

Grădinița „Căsuța piticilor"

Damian Cecilia Eligia

Grădinița cu Program Prelungit

Lugojan Dorina

Școala Gimnazială „Simion Toduță"

Bălțat Doina

C.P.C. Simeria

Stan Loredana

Școala Gimnazială Băcia

Wollner Bianca

Școala Gimnazială Rapoltu Mare

Boticiu Georgeta

 

 

Zona RURALĂ

Lider de zonă:

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Băița

Stoica Lucia Constanța

Școala Gimnazială „Nicolae Tic" Brănișca

Oprea Simona Adriana

Școala Primară Burjuc

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Certeju de Sus

Mârza Carmen Lăcrămioara

Școala Gimnazială Dobra

Lala Lavenica

Școala Gimnazială Gurasada

Todea Magdalena

Școala Gimnazială Hărău

Țurcan Violeta

Liceul Teoretic „Silviu Dragomir” Ilia

Coste Sanda Loredana

Școala Gimnazială Ohaba

Golășie Lelica

Școala Gimnazială Șoimuș

Prunean Didona

Școala Gimnazială Vețel

Josan Paula Camelia

Școala Gimnazială Visca

Bedea Simona Florica

Școala Gimnazială Zam

Buculescu Roxana

 

 

Zona CĂLAN

Lider de zonă:

Gașpari Karoly Anton

Liceul Tehnologic „Ovid Densușianu"

Jilcă Romea

Grădinița „Voinicelul"

Anghel Irina

Școala Gimnazială Călan

Gașpari Karoly Anton

Școala Gimnazială Bretea Română

Furdui Daniela

Școala Gimnazială Boșorod

Grecu Ofelia

 

 

Zona URICANI

Lider de zonă:

Borța Mioara

Liceul Tehnologic „Retezat" Uricani

Borța Maria

Școala Gimnazială Nr. 2 Uricani

Borța Mioara

 

 

 





Copyright (c) 2002-2020 SIP Hunedoara