Noi suntem
SINDICATUL ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR JUDEȚUL HUNEDOARA

Agenda

11.05.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

05.05.2022
Consiliul Național F.S.E. „Spiru Haret”

05.05.2022
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

06.04.2022
Consiliul Național F.S.E. „Spiru Haret”

30.03.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2022
Conferința de alegeri a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

02.03.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

23.02.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.02.2022
Ședință comună a Biroului Executiv F.S.E. „Spiru Haret” și F.S.L.I.

09.02.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

08.02.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.02.2022
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

03.02.2022
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

27.01.2022
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

19.01.2022
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

18.01.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

18.01.2022
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

14.01.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

13.01.2022
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

11.01.2022
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

11.01.2022
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

10.01.2022
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

11.11.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

11.11.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

11.11.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.11.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

10.11.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

13.10.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.09.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.09.2021
Conferința de alegeri a Uniunii Județene C.N.S.L.R. Frăția - Filiala Hunedoara

08.09.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2021
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

31.08.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

08.07.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

30.06.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

30.06.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

27.05.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

26.05.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

21.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

12.05.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

21.04.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

31.03.2021
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.03.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

18.03.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

10.03.2021
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.02.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

10.02.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

05.02.2021
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

27.01.2021
Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social

19.01.2021
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

19.01.2021
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

06.01.2021
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

06.01.2021
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

16.12.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

16.12.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

10.12.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

09.12.2020
Ședința C.L.D.P.S. Hunedoara

09.12.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

28.10.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.10.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

20.10.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

01.10.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

30.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

09-10.09.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

02.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

01.09.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

01.09.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

31.08.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

16.08.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.08.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

08.07.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

23.06.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

28.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

27.05.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

07.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Hunedoara

28.04.2020
Finalizarea lucrărilor Conferinței anuale a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Comitetul de Supraveghere al C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

26.02.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.02.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

14.02.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.02.2020
Comisia Paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

05.02.2020
Comisia de Dialog Social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

29.01.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.12.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.11.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

19.06.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

29.05.2019
Conferința de alegeri S.I.P. județul Hunedoara

15.05.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

17.04.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.04.2019
Alegeri în organizații de zonă ale S.I.P. Județul Hunedoara: Lupeni, Vulcan, Uricani

27.03.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

27.03.2019
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

27.02.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

..
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara



Actualitate

Tratamentul fiscal aplicabil veniturilor obținute din meditații

25.05.2022

image/jpeg, 334864 octeți

Marți, 24 mai 2022, a devenit public, pe site-ul Ministerului Educației și al ANAF, Ghidul privind tratamentul fiscal aplicabil veniturilor obținute din meditații acordate în particular de persoanele fizice

 

Acest ghid, elaborat și pus la dispoziție de Agenția Națională de Administrare Fiscală, se adresează tuturor persoanelor fizice care acordă sau intenționează să acorde meditații în particular și care aleg să își desfășoare activitatea în mod individual. Veniturile ce rezultă în urma acordării de meditații sunt impozabile și, potrivit Codului Fiscal, se încadrează în categoria venituri din activități independente.

 

Pașii care trebuie urmați în acest scop sunt următorii:

1.     Înregistrarea la Oficiul Național al Registrului Comerțului și solicitarea de autorizare a funcționării, în condițiile prevăzute de O.U.G. nr. 44/2008 (atât cei care preconizează de a desfășura astfel de activități, cât și cei care desfășoară deja astfel de activități).

2.     Ulterior etapei de înregistrare în registrul comerțului și de autorizare a funcționării, persoanele fizice depun la organul fiscal Declarația unică privind impozitul pe venit și contribuțiile sociale datorate de persoanele fizice (formular 212 - Capitolul II – Date privind impozitul pe veniturile estimate/norma de venit a se realiza în România și contribuțiile sociale datorate).

 

Determinarea venitului net anual se face fie în baza normelor de venit (pentru această activitate, poziția 104 din Normele de venit pentru contribuabilii care realizează venituri din activități independente), caz în care nu se ține o contabilitate, fie în sistem real, pe baza datelor din contabilitate. 

 

În cadrul primului sistem, procedurile sunt mai simple, permițând inclusiv ajustarea normelor de venit anuale proporțional cu timpul de desfășurarea a activității, fiind de luat în calcul și calitatea de salariat, caz în care norma de venit pentru care se datorează impozit pe venit (până la nivelul a 12 salarii minime brute pe țară, se plătește doar acesta – 10%, fără contribuțiile de asigurări sociale) se reduce cu până la 50% (cuantumul poate fi diferit de la un an la altul).

 

Fără a intra în dezbateri relative la obiectul acestor reglementări, nu este de ignorat ideea că insistența asupra lor poate reprezenta un semnal cu privire la declanșarea unor acțiuni de control pe această linie.

 

Important

Salariații din învățământ reiau protestele!

24.05.2022

image/jpeg, 63004 octeți

Federația Sindicatelor din Educație „SPIRU HARET”, Federația Sindicatelor Libere din Învățământ și Federația Națională Sindicală „Alma Mater“, în numele celor peste 300.000 de salariați din învățământ ale căror drepturi și interese le reprezintă, vor relua protestele și vor organiza miercuri, 25 mai 2022, începând cu ora 11.00, un pichet în Piața Victoriei. La acțiunea de protest sunt așteptați aproximativ 500 de membri de sindicat. 

 

Acțiunea urmărește să atragă atenția asupra obligativității soluționării problemelor salariale cu care se confruntă personalul didactic și nedidactic din învățământul preuniversitar și superior. 

 

Multe unități de învățământ se confruntă cu o lipsă acută de personal nedidactic. În plus, această categorie de personal nu beneficiază nici acum de sporurile pentru condițiile de muncă. Mai mult, deși lucrează peste program, din cauza lipsei de personal, salariații în cauză nu sunt remunerați suplimentar pentru munca prestată, iar acordarea timpului liber corespunzător este imposibilă. Având în vedere specificul sistemului de învățământ, se impune reglementarea salariilor de bază ale personalului nedidactic din învățământ în anexa nr. I la Legea-cadru nr. 153/2017, nu în anexa nr. VIII.   

 

De asemenea, la protestul de mâine vor participa și angajați din palatele și cluburile sportive școlare. Aceștia vor protesta față de intenția Ministerului Educației de a transfera aceste instituții, inclusiv resursa umană, în administrarea autorităților locale. 

 

Reamintim reprezentanților Guvernului României și partidelor politice că personalul didactic trebuia să beneficieze de salariile prevăzute de Legea-cadru nr. 153/2017 începând cu luna septembrie 2020. În plus, personalul din învățământ este singura categorie de bugetari care nu beneficiază de sporuri pentru condiții de muncă, deoarece în ultimii ani politica guvernamentală în domeniul salarizării a fost aceea a plafonării cuantumului sporurilor la nivelul anterior intrării în vigoare a Legii nr. 153/2017, ceea ce a făcut inaplicabile H.G. nr. 34/2018 și H.G. nr. 569/2017.

 

Materiale atașate:

Comunicat comun

 

Eveniment

Ședința C.A. al I.S.J. Hunedoara

23.05.2022

image/png, 1936103 octeți

Luni, 23 mai a.c., a avut loc ședința de lucru a Consiliului de Administrație al Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara.

 

Pe ordinea de zi au fost înscrise următoarele probleme: 
I.    Modificarea planului de școlarizare pentru anul școlar 2022-2023
II.    Diverse

 

În cadrul ședinței au fost luate următoarele hotărâri: 

 

I.    Se aprobă  modificarea planului de școlarizare pentru anul școlar 2022-2023 la Liceul Tehnologic „Ovid Densusianu” Călan, astfel: alocarea unei clase cu 28 locuri pentru stagii de practică.

 

II.    Diverse:
1.    Se aprobă proiectul Erasmus – întâlnire de lucru – Skopje, precum și componența delegației I.S.J. Hunedoara.
2.    Se anunță perioada pentru vacanță: 13-19 februarie 2023, stabilită în Consiliul consultativ al directorilor.
3.    Se informează despre work shop-ul CRED și numărul de participanți.

 

Anexele la ce se face referire în articol sunt postate la rubrica ISJ HUNEDOARA–CONSILIUL DE ADMINISTRATIE.

 

10.02.2022
14.07.2021
18.03.2021
02.03.2021
Ședințe ale Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara


Data articolului: 02.05.2020
Data ultimei actualizări: 26.05.2022
Numărul de vizualizări: 4095


În conformitate cu prevederile statutare, Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara este organul de conducere colectivă al sindicatului între două sesiuni ordinare ale Conferinței Județene S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Este format din liderii sindicali ai tuturor structurilor organizatorice (grupelor sindicale) ale S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Incluzând toți liderii grupelor sindicale din unitățile de învățământ, Consiliul Liderilor se constituie într-un organ de conducere de largă reprezentare, dar și într-un forum în care sunt prezentate, dezbătute și analizate problemele concrete cu care se confruntă membrii de sindicat.

 

Consiliul Liderilor se întrunește în ședințe ordinare o dată la trei luni sau în ședințe extraordinare ori de câte ori este nevoie.

 


2022
1 activități
2021
1 activități
2020
2 activități
2019
2 activități
2018
3 activități
2017
4 activități
2016
4 activități
2014
2 activități


Ședințe ale Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara din anul 2022

Ședința Consiliului Liderilor, Deva, 30 martie 2022

Informare martie 2022, nr. 431 din 28 marie 2022

Situația financiară pentru anul 2021

Situația financiară pentru luna februarie 2022

Situație statistică: zone, grupe sindicale, lideri, număr membri, cotizații

Situație statistică comparativă: cotizații 2021 și cotizația medie

Precizări privind acordarea ajutoarelor sociale


Componența Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

 

Zona DEVA

Lider de zonă:

Amina Mitrofan

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 7

David Cristina

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1

Petraș Adriana Violeta

Grădinița cu Program Normal Nr. 3

Papuc Amalia Cristina

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Sicoe Adriana

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 6

Popa Lidia Adina

Școala Gimnazială „Andrei Șaguna”

Smaranda Adina

Liceul de Arte „Sigismund Toduță”

Dănuț Luiza Maria

Școala Gimnazială „Lucian Blaga”

Mitrofan Amina Marilena

Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria”

Ticula Daniela Ioana

Colegiul Național „Decebal”

Hendrea Cosmin

Liceul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu”

Ionescu Gabriela

Școala Gimnazială „Andrei Mureșanu”

Praporgescu Sergiu Aurel

Școala Gimnazială „Octavian Goga”

Șufană Talida Teodora

Liceul Tehnologic „Transilvania”

Moldovan Ovidiu Nicolae

Liceul cu Program Sportiv „Cetate”

Iclozan Gheorghe

Liceul Tehnologic „Grigore Moisil”

Blănaru Emanuel

Liceul Teoretic „Teglaș Gabor”

Reiss Elisabeta

Palatul Copiilor

Biji Marius Liviu

Casa Corpului Didactic

Tirea Raluca Ana

C.J.R.A.E. Hunedoara

Crăciun Gabriela

I.S.J. Hunedoara

-

S.I.P. Hunedoara

Prodan Cosmin Adrian

 

 

Zona HUNEDOARA

Lider de zonă:

Colhon Vasilica

Grădinița „Dumbrava Minunată”

Neag Elena

Grădinița P.N. Nr. 1 + P.P. „Zori de zi”

Neag Elena

Grădinița P.P. „Prichindelul” + PN nr. 5

Miron Emilia

Grădinița P.N. „Floarea soarelui”

Bade Angela

Grădinița P.P Nr. 1 Hunedoara

Matei Anca

Grădinița P.N. Nr. 6 Hunedoara

Mu?a Alina

Grădinița P.P. „Piticot” Hunedoara

Matei Anca

Grădinița P.P. Nr. 5 + PP „Licurici”

Mu?a Alina

Liceul Tehnologic „Matei Corvin”

Costea Ovidiu

Școala Gimnazială Nr. 6

Fontanela Gabriela

Colegiul Economic „Emanuil Gojdu”

Popa Raul

Școala Gimnazială Nr. 3

Colhon Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 7 și 8

Sas Cristina Maria

Liceul Tehnologic „Constantin Bursan” 1

Herepean Nicolae

Liceul Tehnologic „Constantin Bursan” 2

Bogdan Gabriela

Școala Generală Nr. 1

Trofin Iolan

Liceul Teoretic „Traian Lalescu”

Troia Venera Floriana

Școala Gimnazială Nr. 2

Oprișan Simona

Colegiul Național „Iancu de Hunedoara”

Trăilă Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Herepean Nicolae

Școala Postliceală Sanitară

Șandra Irina

C.S.E.I. „Rudolf Steiner”

Vlad Olga Liliana

Clubul Copiilor

Șerban Felicia Doina

Clubul Sportiv Școlar

Boca Ioan

Liceul Teoretic Ghelari

Simiuc Adriana Ana

Școala Primară Valea Nandrului

-

Școala Gimnazială Teliucu Inferior

Bosoi Ofelia Mariana

Școala Gimnazială Lunca Cernii de Jos

Ordean Dariu Ioan

Școala Primară Lelese

-

Școala Primară Hășdău

-

 

 

Zona PETROȘANI

Lider de zonă:

Hotea Horațiu

Grădinița P.P. Nr. 3

Schneider Mărioara

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Turneanu Cristina

Grădinița P.P. Nr. 2

Bradu Ionela Liliana

Școala Gimnazială „I. G. Duca"

Butuza Luisiana

C.N. de Informatică „C. Sylva"

Hotea Horațiu

Școala Gimnazială „C. Sylva"

Chirilă Violeta

Colegiul Național „Mihai Eminescu"

Oprinoc Laurența

Școala Gimnazială "A. Stanca"

Raica Luciana

Colegiul Economic „Hermes"

Lunel Cristian Florin

Școala Gimnazială Nr. 7

Ciorei Ileana

Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida"

Câmpean Gabriela Corina

Școala Gimnazială Nr. 2

Manea Roxana

Clubul Sportiv Școlar

Tirintică Daniela

Clubul Copiilor Petroșani

Cioc Mihaela

Școala Gimnazială Bănița

Popa-Ion Amelia

Șc. Gim. „Sf. Varvara" Aninoasa

Tomuș Adriana

 

 

Zona ORĂȘTIE

Lider de zonă:

Mustea Mihail Traian

Grădinița cu Program Normal Nr. 1

Bordean Mirela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Crișan Elvira

Liceul Tehnologic „Nicolae Olahus"

Tatu Alina Maria

Școala Gimnazială „Dr. Aurel Vlad"

Takacs Amalia

Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu"

Mustea Mihail Traian

Școala Gimnazială „Dimitrie Stanca"

Florei Camelia

Lic. Tehn. Agricol „Alexandru Borza" Geoagiu

Buicescu Anca

Școala Gim. „Hadrian Daicoviciu" Orăștioara de Sus

Marineac Alexandra

Școala Gimnazială Romos

Todor Valentin

Școala Primară Pricaz

Bogdan Eusebiu

Școala Primară Mărtinești

Școala Gim. „Constantin Daicoviciu" Beriu

Cherecheș Ramona

 

 

Zona HAȚEG

Lider de zonă:

Bratu Victor

Liceul Teoretic „I.C. Brătianu” Hațeg

Bratu Victor

Grădinița P.N. + P.P. Hațeg

Crișan Carmen Liliana

Șoala. Gimnazială „Aron Densușianu”

Șăroni Daniela Simona

Școala Gimnazială „Ovid Densușianu”

Coțolan Camelia Manuela

Școala Gimnazială Petros

Onescu Marinela

Școala Primară General Berthelot

Stoica Irina

Școala Gimnazială Densuș

Ardelean Marcel

Sem. Teologic Liceal Ortodox Prislop

-

Școala Gimnazială Pui

Dușan Mariana

Școala Gimnazială Răchitova

Bozdog Ioan

Școala Gimnazială Râu de Mori

Răsădea Simonel

Școala Gimnazială Sarmizegetusa

Vlad Emilia

Școala Gim. Sântămăria Orlea

Cândea Anuța

Școala Gimnazială Sălașu de Sus

Bobariu Mirela

Școala Primară Reea

Popovici Gabriela

Clubul Copiilor Hațeg

Todoran Horea

 

 

Zona BRAD

Lider de zonă:

Țendea Florina

Grădinița P.P. „Floare de colț” Brad

Faur Mihaela

Liceul Teoretic „Avram Iancu” Brad

Voronianu Sanda Florina

Șc. Gim. „Mircea Sântimbreanu” Brad

Duduman Ancuța Camelia

Șc. Gim. „Horea, Cloșca și Crișan"

Țendea Florina Camelia

Șc. Gim. „Avram Iancu" Baia de Criș

Stana Roxana

Școala Primară Blăjeni

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „Ion Buteanu" Buceș

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „Sabin Oprean" Bucureșci

Bușe Dana Cristina

Liceul Tehnologic „Crișan" Crișcior

Botici Mirabela Elena

Școala Gimnazială Luncoiu de Jos

Pleșa Cristian Gabriel

Școala Gim. „Pr. Iosif Comșa" Ribița

Trifa Letiția

Școala Primară Tomești

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vața de Jos

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vălișoara

împărat Andreea Alexandra

 

 

Zona VULCAN

Lider de zonă:

Stoica Corina Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 4

Lazăr Cristina Zorela

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Nițulete Carmen Florentina

Școala Gimnazială Nr. 6

Tepfenhart Edmond

Liceul Tehnologic „Mihai Viteazu"

Florean Cristian Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Murar Alina

Școala Gimnazială „Teodora Lucaciu"

Stoica Corina Vasilica

 

 

Zona PETRILA

Lider de zonă:

Stoica Dija Hajnal

Școala Gimnazială „I. D. Sârbu"

Biro Ana Maria

Grădinița P.N. Nr. 1

Bălășoiu Catinca

Școala Gimnazială Nr. 6

Stoica Dija Hajnal

Colegiul Tehnic „Constantin Brâncuși"

Birton Lucian Olimpiu

Școala Gimnazială „Ana Colda"

Șerban Angela

Școala Gimnazială Nr. 5

Văsâi Livia

Grădinița cu Program Normal Nr. 2

Cheptea Liana

Clubul Copiilor

Matei Liliana

 

 

Zona LUPENI

Lider de zonă:

Temelescu Adrian

Grădinița P.N. „Lumea Copiilor”

Romoșan Adriana

Grădinița P.N. Nr. 1

Cîmpean Rodica

Grădinița P.N. Nr. 2

Radu Roxana Ioana

Liceul Teoretic „Mircea Eliade”

Humiță Vasile

Școala Gimnazială Nr. 1

Temelescu Adrian

Școala Gimnazială Nr. 2

Țermure Angela

Liceul Tehnologic

Răducu Adriana

Școala Gimnazială Nr. 3

Chiroșca Simona Camelia

 

 

Zona SIMERIA

Lider de zonă:

Vinczi Gavril Robert

Liceul Tehnologic T.F. „Anghel Saligny"

Vinczi Gavril Robert

Grădinița cu Program Normal

Agriștean Aurora

Grădinița „Căsuța piticilor"

Damian Cecilia Eligia

Grădinița cu Program Prelungit

Lugojan Dorina

Școala Gimnazială „Simion Toduță"

Bălțat Doina

C.P.C. Simeria

Stan Loredana

Școala Gimnazială Băcia

Wollner Bianca

Școala Gimnazială Rapoltu Mare

Boticiu Georgeta

 

 

Zona RURALĂ

Lider de zonă:

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Băița

Stoica Lucia Constanța

Școala Gimnazială „Nicolae Tic" Brănișca

Oprea Simona Adriana

Școala Primară Burjuc

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Certeju de Sus

Mârza Carmen Lăcrămioara

Școala Gimnazială Dobra

Lala Lavenica

Școala Gimnazială Gurasada

Todea Magdalena

Școala Gimnazială Hărău

Țurcan Violeta

Liceul Teoretic „Silviu Dragomir” Ilia

Coste Sanda Loredana

Școala Gimnazială Ohaba

Golășie Lelica

Școala Gimnazială Șoimuș

Prunean Didona

Școala Gimnazială Vețel

Josan Paula Camelia

Școala Gimnazială Visca

Bedea Simona Florica

Școala Gimnazială Zam

Buculescu Roxana

 

 

Zona CĂLAN

Lider de zonă:

Gașpari Karoly Anton

Liceul Tehnologic „Ovid Densușianu"

Jilcă Romea

Grădinița „Voinicelul"

Anghel Irina

Școala Gimnazială Călan

Gașpari Karoly Anton

Școala Gimnazială Bretea Română

Furdui Daniela

Școala Gimnazială Boșorod

Grecu Ofelia

 

 

Zona URICANI

Lider de zonă:

Borța Mioara

Liceul Tehnologic „Retezat" Uricani

Borța Maria

Școala Gimnazială Nr. 2 Uricani

Borța Mioara

 

 

 





Copyright (c) 2002-2020 SIP Hunedoara