Noi suntem
SINDICATUL ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR JUDEȚUL HUNEDOARA

Agenda

11.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

09-10.09.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

07.09.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

02.09.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

01.09.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

01.09.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

31.08.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

16.08.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

16.08.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

08.07.2020
Comitetul de Supraveghere C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

23.06.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

28.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

27.05.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

07.05.2020
Ședința cu directorii unităților de învățământ din județul Hunedoara - I.S.J. Hunedoara

28.04.2020
Finalizarea lucrărilor Conferinței anuale a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

24.04.2020
Comitetul de Supraveghere C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

14.04.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

30.03.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. Județul Hunedoara

25.03.2020
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

26.02.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

14.02.2020
Biroul Executiv al F.S.E. „Spiru Haret”

14.02.2020
Consiliul Liderilor F.S.E. „Spiru Haret”

10.02.2020
Comisia paritară de la nivelul I.S.J. Hunedoara

05.02.2020
Comisia de dialog social de la nivelul Instituției Prefectului Județul Hunedoara

29.01.2020
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.12.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

20.11.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

11.09.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

19.06.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

29.05.2019
Conferința de alegeri S.I.P. județul Hunedoara

15.05.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

17.04.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara

04.04.2019
Alegeri în organizații de zonă ale S.I.P. Județul Hunedoara: Lupeni, Vulcan, Uricani

27.03.2019
Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

27.03.2019
Conferința anuală a C.A.R. (I.F.N.) S.I.P. județul Hunedoara

27.02.2019
Biroul Executiv S.I.P. Județul Hunedoara



Actualitate

Selecție metodiști 2020

25.09.2020

image/jpeg, 26300 octeți

Inspectoratul Școlar Județean (I.S.J.) Hunedoara a aprobat, în ședința Consiliului de administrație de marți, 22 septembrie, Procedura operațională de selecție a cadrelor didactice în corpul de metodiști al I.S.J. Hunedoara.

 

La selecția membrilor în corpul de metodiști al I.S.J. Hunedoara pot participa cadre didactice care îndeplinesc cumulativ următoarele condiții:

  • Studii universitare, finalizate cu diplomă de licență, corespunzătoare funcției didactice din învățământul preuniversitar ;
  • Titular în învățământul preuniversitar;
  • Cel puțin gradul didactic II;
  • Calificativul foarte bine, în ultimii cinci ani școlari de activitate la catedră;
  • Să aibă recomandarea Consiliului de Administrație al unității de învățământ în care este titular/detașat.
  • Să facă dovada activității didactice desfășurate în sistem blended learning sau online, în anul școlar 2019 - 2020, certificată de conducerea unității de învățământ

 

Dosarul pentru participarea la selecție va cuprinde:

  • Cererea de înscriere (ANEXA 2)
  • Recomandare din partea Consiliului de administrație al unității de învățământ preuniversitar;
  • CV tip Europass (ANEXA 3) susținut de documente doveditoare anexate care autentifică îndeplinirea condițiilor menționate în art. 7.1 și acte doveditoare (diplomă de studii, foaie matricolă, ordin de numire pe post, certificate grade didactice/doctorat - certificate „conform cu originalul” de conducerea unității de învățământ);
  • Adeverință vechime la catedră;
  • Adeverință - calificative obținute în ultimii 5 ani școlari de activitate la catedră;
  • Copii (certificate „conform cu originalul de conducerea unității de învățământ") ale adeverințelor /certificatelor/diplomelor prin care candidatul face dovada acumulării a 90 de credite profesionale transferabile (acest punct nu este obligatoriu a fi îndeplinit).
  • Acordul directorului unității de învățământ în care își desfășoară activitatea didactică;
  • Dovada activității didactice desfășurate în sistem blended learning sau online, în anul școlar 2019 - 2020, certificată de conducerea unității de învățământ (conform adresei MEC nr. 6098/DGIP/10.09.2020 cu privire la selecția metodiștilor la nivelul inspectoratelor școlare)
  • Opisul dosarului în care se va consemna numărul total de file.

 

Calendarul selecției profesorilor metodiști pentru anul școlar 2020-2021:

 

22 septembrie-24 septembrie 2020 - etapa I

  • comunicarea numărului de locuri alocate fiecărei discipline/compartimente (ANEXA 11);
  • depunerea acordului pentru menținerea statutului de membru al corpului de metodiști ai I.S.J. Hunedoara, de către metodiștii selectați în octombrie 2019;
  • comunicarea listei cu metodiștii care au depus acordul;
  • comunicarea numărului de locuri alocate fiecărei discipline/compartimente rămase libere după etapa I;

 

24 septembrie-29 septembrie 2020 - etapa II

  • depunerea online a dosarelor: 24-25 septembrie;
  • pentru locurile alocate fiecărei discipline/compartiment rămase libere, se organizează concurs de selecție;

 

30 septembrie 2020

  • aprobarea listei cadrelor didactice metodiste de către C.A. al I.S.J. Hunedoara;

 

30 septembrie 2020

  • emiterea deciziei de numire a metodiștilor I.S.J. Hunedoara.

 

Pentru alte detalii puteți consulta / descărca procedura de la rubrica ISJ HUNEDOARA – PROCEDURI OPERAȚIONALE.

Important

Săptămâna Educației 2020

25.09.2020

image/jpeg, 355521 octeți

Luând în considerare condițiile deosebite în care ne desfășurăm activitatea, programul activităților pe care ne-am propus să le organizăm cu ocazia Zilei Mondiale a Educației, în perioada 5-9 octombrie, a fost modificat.

 

Astfel, vor fi organizate doar acele activități care nu presupun prezența fizică, față în față.

 

Concursul de manuscrise „Magister” – ediția 2020

 

Concursul de manuscrise se află în faza finală, de tipărire a lucrărilor care au fost selectate.

Lansarea volumelor a se va realiza în mediul online și prin transmiterea către bibliotecile școlare din unitățile de învățământ a pachetelor cu volumele tipărite.

 

Simpozionul „Învățământul românesc între tradiție și modernism” – ediția 2020

 

Tema ediției: Educația la timpul viitor

Participarea este deschisă tuturor membrilor de sindicat. Se pot prezenta referate, articole, publicații etc. al căror conținut se încadrează în tematica simpozionului și în condițiile de redactare precizate.

Înscrierea la lucrările simpozionului se va face prin trimiterea unei lucrări/rezumat pe adresa de e-mail dedicată, siphd.simpozion@gmail.com, până la data de 10 octombrie 2020.

Lucrările trebuie să îndeplinească următoarele cerințe:

  • max. 3 pagini tehnoredactate;
  • pagina A4, caractere Times New Roman 12 (justify);
  • autorul și unitatea școlară vor fi precizate pe prima pagină a lucrării.

Participanții la lucrările simpozionului vor primi diplome de participare. Lucrările care se încadrează în tematica simpozionului și sunt originale vor fi publicate într-un volum colectiv.

 

Salonul Județean ProfArt – ediția 2020

 

Tema ediției: Experiențe

Înscrierea, cu maxim trei lucrări, în tehnici și dimensiuni la libera alegere a creatorului, se va realiza prin depunerea lucrărilor la sediul I.S.J. Hunedoara (str. Gheorghe Barițiu nr. 2) - Adriana Emilia Popa, în perioada 01-15 septembrie 2020.

Pe spatele fiecărei lucrări se vor preciza titlul lucrării, dimensiunile, tehnica, anul realizării, numele și prenumele cadrului didactic, școala, localitatea, însoțite de datele de contact (telefon și e-mail).

Anterior depunerii lucrărilor se va transmite la adresa de e-mail siphunedoara@gmail.com cel puțin câte o imagine de calitate superioară pentru fiecare lucrare (însoțită de datele tehnice ale lucrării), precum și o scurtă autoprezentare a creatorului.

Curatorul expoziției: Adriana Emilia POPA.

Eveniment

Ședința C.A. al I.S.J. Hunedoara

22.09.2020

image/jpeg, 64114 octeți

Marți, 22 septembrie a.c., a avut loc ședința de lucru a Consiliului de Administrație al Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara.

 

Pe ordinea de zi au fost înscrise următoarele probleme:

I. Solicitări din partea unităților de învățământ

II. Diverse

 

În cadrul ședinței au fost luate următoarele hotărâri:

 

I. Se aprobă solicitările din partea unităților de învățământ, conform anexelor:

a. suplimentare/modificare plan de școlarizare clase/locuri;

b. funcționare sub/peste efectivele legale;

c. aviz organizare concurs ocupare posturi/suplimentare state funcții cu posturi;

d. modificare orar/modificare durată ore și pauză.

 

II. Diverse:

1. Se aprobă achiziționarea dispozitivelor electronice, ca urmarea a Hotărârii nr. 756/18.09.2020.

2. Se aprobă lista elevilor care solicită școlarizarea la domiciliu, conform anexei.

3. Se prezintă adresa Colegiului Național Pedagogic „Regina Maria” Deva referitoare la elevii/profesorii care sunt în izolare la domiciliu.

4. Se aprobă pensionarea anticipată în timpului anului școlar, conform documentelor justificative, pentru un cadru didactic.

5. Se solicită informații suplimentare de la un cadru didactic care solicită pensionarea, fără avea documente justificative.

6. Se aprobă revizuirea Procedurii operaționale pentru constituirea corpului de metodiști al I.S.J. Hunedoara și calendarul, conform anexei. Se propune ca interviul să se desfășoare online.

7. Se prezintă situația unităților de învățământ care au platforme: 76 din 97 unități; 59 unități au licența activă „Școala viitorului”;  continuă cursurile de formare ale profesorilor pentru platforme. Vor începe cursurile CRED pentru 11 discipline.

 

Anexele la ce se face referire în articol sunt postate la rubrica ISJ HUNEDOARA - CONSILIUL DE ADMINISTRATIE

Ședințe ale Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara


Data articolului: 02.05.2020
Data ultimei actualizări: 28.09.2020
Numărul de vizualizări: 164


În conformitate cu prevederile statutare, Consiliul Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara este organul de conducere colectivă al sindicatului între două sesiuni ordinare ale Conferinței Județene S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Este format din liderii sindicali ai tuturor structurilor organizatorice (grupelor sindicale) ale S.I.P. Județul Hunedoara.

 

Incluzând toți liderii grupelor sindicale din unitățile de învățământ, Consiliul Liderilor se constituie într-un organ de conducere de largă reprezentare, dar și într-un forum în care sunt prezentate, dezbătute și analizate problemele concrete cu care se confruntă membrii de sindicat.

 

Consiliul Liderilor se întrunește în ședințe ordinare o dată la trei luni sau în ședințe extraordinare ori de câte ori este nevoie.

 


2019
2 activități
2018
3 activități
2017
4 activități
2016
4 activități
2014
2 activități




Componența Consiliului Liderilor S.I.P. Județul Hunedoara

 

Zona DEVA

Lider de zonă:

Amina Mitrofan

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 7

Jula Maria Mihaela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1

Petraș Adriana Violeta

Grădinița cu Program Normal Nr. 3

Papuc Amalia Cristina

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Dragoș Marcela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 6

Popa Lidia Adina

Școala Gimnazială „Andrei Șaguna”

Bolca Lăcrimioara Titiana

Liceul de Arte „Sigismund Toduță”

Dănuț Luiza Maria

Școala Gimnazială „L. Blaga”

Mitrofan Amina Marilena

Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria”

Ticula Daniela Ioana

Colegiul Național „Decebal”

Hendrea Cosmin

Liceul Tehnologic „D. Hurmuzescu”

Ionescu Gabriela

Școala Gimnazială „Andrei Mureșanu”

Praporgescu Sergiu Aurel

Școala Gimnazială „Octavian Goga”

Șufană Talida Teodora

Liceul Tehnologic „Transilvania”

Moldovan Ovidiu Nicolae

Liceul cu Program Sportiv „Cetate”

Iclozan Gheorghe

Liceul Tehnologic „Grigore Moisil”

Blănaru Emanuel

Liceul Teoretic „Teglaș Gabor”

Reiss Elisabeta

Palatul Copiilor

Biji Marius Liviu

Casa Corpului Didactic

Tirea Raluca Ana

C.J.R.A.E. Hunedoara

Crăciun Gabriela

I.S.J. Hunedoara

Nistor Ion

S.I.P. Hunedoara

Prodan Cosmin Adrian

 

 

Zona HUNEDOARA

Lider de zonă:

Colhon Vasilica

Grădinița „Dumbrava Minunată”

Neag Elena

Grădinița P.N. Nr. 1 + P.P. „Zori de zi”

Neag Elena

Grădinița P.P. „Prichindelul” + PN nr. 5

Miron Emilia

Grădinița P.N. „Floarea soarelui”

Bade Angela

Grădinița P.P Nr. 1 Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.N. Nr. 4 Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.N. Nr. 6 Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.P. „Piticot” Hunedoara

Stângă Adriana Maria

Grădinița P.P. Nr. 5 + PP „Licurici”

Roibu Olga Maria

Liceul Tehnologic „Matei Corvin”

Stănescu Luminiŧa

Școala Gimnazială Nr. 6

Fontanela Gabriela

Colegiul Economic „Emanuil Gojdu”

Popa Raul

Școala Gimnazială Nr. 3

Colhon Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 7 și 8

Sas Cristina Maria

Liceul Tehnologic „Constantin Bursan”

Herepean Nicu

Bogdan Gabriela

Școala Generală Nr. 1

Vișovan Loredana Rodica

Liceul Teoretic „T. Lalescu”

Troia Venera Floriana

Școala Gimnazială Nr. 2

Oprișan Simona

Colegiul Național „Iancu de Hunedoara”

Trăilă Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Herepean Nicolae

Școala Postliceală Sanitară

Șandra Irina

C.S.E.I. „Rudolf Steiner”

Vlad Olga Liliana

Clubul Copiilor

Șerban Felicia Doina

Clubul Sportiv Școlar

Boca Ioan

Liceul Teoretic Ghelari

Simiuc Adriana Ana

Școala Primară Valea Nandrului

-

Școala Gimnazială Teliucu Inferior

Bosoi Ofelia Mariana

Școala Gimnazială Lunca Cernii de Jos

Ordean Dariu Ioan

Școala Primară Lelese

-

Școala Primară Hășdău

-

 

 

Zona PETROȘANI

Lider de zonă:

Hotea Horațiu

Grădinița P.P. Nr. 3

Schneider Mărioara

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Turneanu Cristina

Grădinița P.P. Nr. 2

Bradu Ionela Liliana

Școala Gimnazială „I. G. Duca"

Butuza Luisiana

C.N. de Informatică „C. Sylva"

Hotea Horațiu

Școala Gimnazială „C. Sylva"

Cimpu Gheorghe

Colegiul Național „Mihai Eminescu"

Oprinoc Laurența

Școala Gimnazială "A. Stanca"

Huidu Cristina

Colegiul Economic „Hermes"

Lunel Cristian Florin

Școala Gimnazială Nr. 7

Ciorei Ileana

Liceul Tehnologic „D. Leonida"

Câmpean Gabriela Corina

Școala Gimnazială Nr. 2

Manea Roxana

Clubul Sportiv Școlar

Răducu Gheorghe

Clubul Copiilor Petroșani

Cioc Mihaela

Școala Gimnazială Bănița

Jitea-Nicolae Andreea Simona

Șc. Gim. „Sf. Varvara" Aninoasa

Tomuș Adriana

 

 

Zona ORĂȘTIE

Lider de zonă:

Mustea Mihail Traian

Grădinița cu Program Normal Nr. 1

Bordean Mirela

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2

Cristea Liliana

Liceul Tehnologic „N. Olahus"

Tatu Alina MAria

Școala Gimnazială „Dr. A. Vlad"

Jude Emil

Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu"

Mustea Mihail Traian

Școala Gimnazială „D. Stanca"

Florei Camelia

Lic. Tehn. Agricol „Al. Borza" Geoagiu

Buicescu Anca

Școala Gim. „H. Daicoviciu" Orăștioara de Sus

Nuțiu Cosmin Ioan

Școala Gimnazială Romos

Todor Valentin

Școala Primară Pricaz

Bogdan Eusebiu

Școala Primară Mărtinești

Școala Gim. „C. Daicoviciu" Beriu

Cherecheș Ramona

 

 

Zona HAȚEG

Lider de zonă:

Bratu Victor

Liceul Teoretic „I.C. Brătianu" Hațeg

Bratu Victor

Grădinița P.N. +P.P. Hațeg

Crișan Carmen Liliana

Șoala. Gimnazială „A. Densușianu"

Șăroni Daniela Simona

Școala Gimnazială „O. Densușianu"

Coțolan Camelia Manuela

Școala Gimnazială Petros

Onescu Marinela

Școala Primară General Berthelot

Stoica Irina

Școala Gimnazială Densuș

Ardelean Marcel

Sem. Teologic Liceal Ortodox Prislop

Pop Livia Lia

Școala Gimnazială Pui

Dușan Mariana

Școala Gimnazială Răchitova

Bozdog Ioan

Școala Gimnazială Râu de Mori

Dumulescu Dumitru

Școala Gimnazială Sarmizegetusa

Tonca Argentina Loredana

Școala Gim. Sântămăria Orlea

Cândea Anuța

Școala Gimnazială Sălașu de Sus

Pușcă Patricia

Școala Primară Reea

Popovici Gabriela

Clubul Copiilor Hațeg

Todoran Horea

 

 

Zona BRAD

Lider de zonă:

Țendea Florina

Grădinița P.P. „Floare de colț" Brad

Faur Mihaela

Liceul Teoretic „A. Iancu" Brad

Voronianu Sanda Florina

Șc. Gim. „M. Sântimbreanu" Brad

Duduman Ancuța Camelia

Șc. Gim. „Horea, Cloșca și Crișan"

Țendea Florina Camelia

Șc. Gim. „A. Iancu" Baia de Criș

Stan Codruț

Școala Primară Blăjeni

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „Ion Buteanu" Buceș

Ștefan Mărioara Viorica

Școala Gim. „S. Oprean" Bucureșci

Bușe Dana Cristina

Liceul Tehnologic „Crișan" Crișcior

Botici Mirabela Elena

Școala Gimnazială Luncoiu de Jos

Pleșa Cristian Gabriel

Școala Gim. „Pr. I. Comșa" Ribița

Trifa Letiția

Școala Primară Tomești

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vața de Jos

Stanciu Violeta Maria

Școala Gimnazială Vălișoara

împărat Andreea Alexandra

 

 

Zona VULCAN

Lider de zonă:

Stoica Corina Vasilica

Școala Gimnazială Nr. 4

Lazăr Cristina Zorela

Grădinița P.N. + P.P. Nr. 1

Nițulete Carmen Florentina

Școala Gimnazială Nr. 6

Tepfenhart Edmond

Liceul Tehnologic „Mihai Viteazu"

Florean Cristian Ioan

Școala Gimnazială Nr. 5

Murar Alina

Școala Gimnazială „T. Lucaciu"

Stoica Corina Vasilica

 

 

Zona PETRILA

Lider de zonă:

Stoica Dija Hajnal

Școala Gimnazială „I.D. Sârbu"

Cocotă Mariana

Grădinița P.N. Nr. 1

Bălășoiu Catinca

Școala Gimnazială Nr. 6

Stoica Dija Hajnal

Colegiul Tehnic „C-tin Brâncuși"

Birton Lucian Olimpiu

Școala Gimnazială „Ana Colda"

Șerban Angela

Școala Gimnazială Nr. 5

Văsâi Livia

Grădinița cu Program Normal Nr. 2

Cheptea Liana

Clubul Copiilor

Matei Liliana

 

 

Zona URICANI

Lider de zonă:

Băroi Cornel

Liceul Tehnologic „Retezat" Uricani

Borța Maria

Școala Gimnazială Nr. 2 Uricani

Băroi Cornel

 

 

Zona LUPENI

Lider de zonă:

Temelescu Adrian

Grădinița P.N. „Lumea Copiilor”

Țermure Angela Daniela

Grădinița P.N. Nr. 1

Cîmpean Rodica

Grădinița P.N. Nr. 2

Radu Roxana Ioana

Liceul Teoretic „Mircea Eliade”

Humiță Vasile

Școala Gimnazială Nr. 1

Temelescu Adrian

Școala Gimnazială Nr. 2

Bozea Violeta

Liceul Tehnologic

Diaconescu Gheorghe

Școala Gimnazială Nr. 3

Chiroșca Simona Camelia

 

 

Zona SIMERIA

Lider de zonă:

Vinczi Gavril Robert

Liceul Tehnologic T.F. „A. Saligny"

Vinczi Gavril Robert

Grădinița cu Program Normal

Agriștean Aurora

Grădinița „Căsuța piticilor"

Damian Cecilia Eligia

Grădinița cu Program Prelungit

Lugojan Dorina

Școala Gimnazială „S. Toduță"

Bălțat Doina

C.P.C. Simeria

Stan Loredana

Școala Gimnazială Băcia

Vană Mariana

Școala Gimnazială Rapoltu Mare

Boticiu Georgeta

 

 

Zona RURALĂ

Lider de zonă:

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Băița

Stoica Lucia Constanța

Școala Gimnazială „N. Tic" Brănișca

Oprea Simona Adriana

Școala Primară Burjuc

Todea Magdalena Elena

Școala Gimnazială Certeju de Sus

Mârza Carmen Lăcrămioara

Școala Gimnazială Dobra

Pîs Geanina Adela

Școala Gimnazială Gurasada

Todea Magdalena

Școala Gimnazială Hărău

Szoke Eva Hajnalka

Liceul Teoretic „S. Dragomir” Ilia

Coste Sanda Loredana

Școala Gimnazială Ohaba

SeleȘan Călin Livius

Școala Gimnazială Șoimuș

Prunean Didona

Școala Gimnazială Vețel

Josan Paula Camelia

Școala Gimnazială Visca

Bedea Simona Florica

Școala Gimnazială Zam

Cioară Aniela

 

 

Zona CăLAN

Lider de zonă:

Gașpari Karoly Anton

Liceul Tehnologic „O. Densușianu"

Chivu Rodica

Grădinița „Voinicelul"

Anghel Irina

Școala Gimnazială Călan

Gașpari Karoly Anton

Școala Gimnazială Bretea Română

Teacă Mihaela

Școala Gimnazială Boșorod

Grecu Ofelia

 

 

 

Copyright (c) 2002-2020 SIP Hunedoara